Спеціальні потреби

У Держдепі США відзначили реформу "Нафтогазу" і наголосили на опозиції США до "Північного потоку 2"


Заступник Держсекретаря США Френсіс Феннон позитивно відгукнувся про просування реформи "Нафтогазу", зокрема з "анбандлінгу" - виокремлення функцій державного підприємства.

"Мені дуже приємно, що завдяки значній копіткій праці і у тісній співпраці з урядом України та компаніями, ми просуваємось з "анбандлінгом" державної компанії "Нафтогаз", - заявив Феннон під час спілкування з журналістами 10 грудня.

Реформа забирає довгий час через величину компанії, зауважив Феннон.

Сам "анбандлінгу" має відбутись в січні 2020 року. "Це, звичайно, велика державна компанія і це займе певний час. Нам приємно відзначити суттєві кроки. Звичайно, потрібно зробити більше і європейські партнери поділились своїми поглядами з нами також і ми це докладно обговорюємо з європейцями. Однак, нам приємно, що реформи просуваються і ми продовжуємо про це говорити разом з нашими багатосторонніми установами", - наголошує посадовець.

Звертаючись до журналістів, Феннон багато уваги приділив висвітленню позиції США стосовно газпромівського проекту "Північний потік 2", наголосивши, що дії Росії в Керченській протоці лише посилюють міжнародний консенсус в протистоянні геополітичним проектам Росії.

Дії Росії лише посилюють міжнародний консенсус, за яким запропонований проект трубопроводу "Північний потік 2" є прямим запереченням власних цілей енергетики та національної безпеки Європи
Френсіс Феннон

"Енергобезпека наших європейських партнерів та союзників давно є стратегічним пріоритетом для Сполучених Штатів і через нещодавню російську агресію, зараз гарний час для висвітлення нашої дипломатії з трансатлантичної енергобезпеки", - говорить посадовець.

"Сполучені Штати різко засудили нещодавню агресію Росії в Азовському морі. Ми назвали закриття Керченської протоки Росією чітким порушенням міжнародного права. Дії Росії лише посилюють міжнародний консенсус, за яким запропонований проект трубопроводу "Північний потік 2" є прямим запереченням власних цілей енергетики та національної безпеки Європи."

Це розуміють в Європі, наголосив посадовець, і багато роблять для відкриття ринків, розвитку інфраструктури енергопостачання.

Диверсифікація джерел енергоресурсів є центральним для досягнення енергобезпеки. Він відкинув закиди критиків про те, що США керуються власними інтересами з просування експорту зрідженого газу, коли засвідчують свою підтримку диверсифікації джерел енергопостачання. Америка закликала до диверсифікації енергоресурсів до того, як зміцнилась її роль як експортера зрідженого газу, підкреслив Феннон.

"Натомість, "Північний потік 2" та розширений проект "Турецький потік" мають на меті поглибити залежність, а не зміцнити безпеку. Це не комерційні проекти – це політичні інструменти", - заявив Феннон.

"На відміну від Сполучених Штатів, російські енергокомпанії є продовженням держави і російська держава використовує енергетику для політичного примусу", - додав він.

На думку посадовця, через "Північний потік 2" Росія намагається збільшити свій вплив на Захід, водночас відокремивши Україну від Європи.

Ми не хочемо, щоб наші європейські друзі стали жертвою політичних та економічних маніпуляцій, які Росія намагається провести в Україні з того часу, як та скинула радянські кайданки
Феннон процитував Держсекретаря США Майка Помпео

Феннон нагадав вислів Держсекретаря США Майка Помпео стосовно проекту: "Ми співпрацюватимемо над припиненням проекту "Північний потік 2", який шкодить економічній та стратегічній безпеці України і ризикує ще більше зашкодити суверенітету європейських країн, які залежать від російського газу".

Посадовець нагадав і іншу заяву Майка Помпео, де, зокрема, йшлося: "Ми не хочемо, щоб наші європейські друзі стали жертвою політичних та економічних маніпуляцій, які Росія намагається провести в Україні з того часу, як та скинула радянські кайданки".

Дивіться також: Через події біля Керченської протоки, поновилися заклики припинити "Північний потік 2"

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG