Спеціальні потреби

Новий проект резолюції Сенату закликає Трампа здійснити рішучу операцію в Чорному морі


Сенатор Рон Джонсон
Сенатор Рон Джонсон

Група законодавців США подала на розгляд Сенату резолюцію з закликом до президента Трампа вжити дій задля стримування російської агресії в Чорному морі а також припинення проекту "Північний потік 2".

Проект резолюції підтримали біля 40 сенаторів, йдеться в повідомленні співавтора резолюції сенатора-республіканця Рона Джонсона.

"Організація міжнародної операції з метою захисту свободи мореплавства в Чорному морі у поєднанні зі скасуванням "Північного потоку 2" - це саме та відповідь, яку має отримати Путін", - наголошується в заяві Джонсона.

"Сполучені Штати та наші союзники повинні швидко вжити потужних та рішучих дій для протистояння російській військовій агресії в Керченській протоці", - йдеться в заяві сенатора.

В проекті резолюції сенатори закликають Трампа очолити "рішучу операцію з свободи мореплавства у Чорному морі". Автори резолюції також закликають НАТО посилити свої спроможності у Чорному морі і надати підтримку міжнародній операції з утвердження свободи мореплавства.

США мають підтримати українські збройні сили новою допомогою, наголошують співавтори резолюції.

Ми маємо відповісти і відповісти потужно. Слабкість лише спровокує подальшу агресію. Сполучені Штати мають посилити летальну допомогу Україні
сенатор Джеймс Інгоф

"Україна перебуває на передовій боротьби Володимира Путіна проти вільного світу і напад Росії минулого місяця на українські кораблі біля Керченської протоки позначив небезпечну ескалацію конфлікту", - йдеться в заяві одного зі співавторів резолюції сенатора Джеймса Інгофа.

"Ми маємо відповісти і відповісти потужно. Слабкість лише спровокує подальшу агресію. Сполучені Штати мають посилити летальну допомогу Україні, особливо для посилення можливостей на морі", - додав Інгоф, коментуючи проект рішення Сенату.

Україна ніколи не просила американців, чи європейців битись за неї. Вони просять лише, щоб ми дали їм потрібні інструменти, щоб захистити себе та свою країну. Українці потребують і заслуговують на нашу допомогу. Ця резолюція є вірним кроком
Сенатор Джеймс Інгоф

"У співпраці з нашими європейськими союзниками, ми маємо провести операції з утвердження свободи мореплавства у Чорному морі, щоб стримати наступні провокації. Україна ніколи не просила американців, чи європейців битись за неї. Вони просять лише, щоб ми дали їм потрібні інструменти, щоб захистити себе та свою країну. Українці потребують і заслуговують на нашу допомогу. Ця резолюція є вірним кроком", - говорить Інгоф.

"Світ має працювати разом, щоб зупинити напад Росії на демократію та суверенітет України. Я з гордістю підтримую цю резолюцію і закликаю моїх колег підтвердити це послання зі стримування агресії Російської Федерації", - наголосив сенатор-демократ Ричард Дурбін, який також є одним із співавторів резолюції.

Окрему увагу автори резолюції приділили газпромівському проекту "Північний потік 2". В тексті проекту також зазначається, що Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив проект трубопроводу і, що сенатори "закликають скасувати проект трубопроводу через те, що він загрожує енергетичній безпеці Європи, а також закликають гарантувати свободу мореплавства в Керченській протоці".

11 грудня Палата Представників США ухвалила резолюцію з закликом до ЄС скасувати проект "Північний потік 2" закликала президента Трампа продовжувати політику зменшення енергозалежності Європи від Росії.

Дивіться також: Небезпечним роком для медіа назвав 2018-ий Комітет із захисту журналістів

Небезпечним роком для медіа назвав 2018-ий Комітет із захисту журналістів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG