Спеціальні потреби

Україна критикує пропозицію Росії продовжити зернову угоду лише на 60 днів 


"Позиція Росії продовжити домовленість на 60 днів суперечить документу, який підписали Туреччина та ООН", - заявив віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков. Фото: Hugh Rutherford/World Food Program/via Reuters)
"Позиція Росії продовжити домовленість на 60 днів суперечить документу, який підписали Туреччина та ООН", - заявив віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков. Фото: Hugh Rutherford/World Food Program/via Reuters)

Пропозиція Росії продовжити дію зернової ініціативи на короткий термін суперечить укладеній раніше угоді, яку підписали ООН та Туреччина, - заявив віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков. Таким чином українська сторона відреагувала на пропозицію Росії продовжити дію угоди лише 60 днів.

“Угода про Чорноморську зернову ініціативу передбачає продовження її чинності принаймні на 120 днів, відтак позиція Росії продовжити домовленість на 60 днів суперечить документу, який підписали Туреччина та ООН. Ми чекаємо на офіційну позицію ООН та Туреччини як гарантів цієї ініціативи”, - написав у Твітері Олександр Кубраков, віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Раніше у понеділок, 13 травня, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Вершинін після переговорів з представниками ООН у Женеві заявив, що Москва пропонує продовжити угоду, яка дозволить безпечно експортувати зерно з чорноморських портів України, лише на 60 днів, тобто половину терміну попереднього продовження.

Росія "не заперечує проти чергового продовження "Чорноморської ініціативи" після закінчення її другого терміну 18 березня, але лише на 60 днів”, - заявив Вершинін. - “Наша подальша позиція визначиться, коли не на словах, а на ділі, буде відчутний прогрес у нормалізації нашого аграрного експорту”.

Речник ООН Стефан Дюжаррік після переговорів заявив: «Ми робимо все, щоб зберегти цілісність і забезпечити безперервність цієї угоди».

Чорноморська зернова ініціатива має на меті запобігти глобальній продовольчій кризі.

За даними ООН, початково Чорноморська зернова угода була укладена 22 липня 2022 і мала термін дії 120 днів. 17 листопада її продовжили ще на 120 днів, тепер термін її дії закінчується цієї суботи, 18 березня 2023 року.

Форум

XS
SM
MD
LG