Спеціальні потреби

Конгресмени виступають за продовження дії ядерної угоди START з Росією


Російська крилата ракета 9M729. Розміщення цих ракет, за заявами міжнародної спільноти, порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності
Російська крилата ракета 9M729. Розміщення цих ракет, за заявами міжнародної спільноти, порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності

Голова Комітету Палати представників із закордонних справ Елліот Енгель та конгресмен Майкл Маккол внесли законопроект до Конгресу з закликом до адміністрації Трампа продовжити дію обмежень на розвиток російської ядерної зброї. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Комітету Палати представників США з закордонних справ.

Згідно до законопроекту, дію угоди новий START, що містить обмеження на розбудову ядерної зброї Росією, має бути продовжено до 2026 року, за умови, що Росія його не порушуватиме, або якщо не буде укладено нову угоду.

"Агресія Путіна проти Сполучених Штатів та союзників вимагає від нас вжити всіх можливих кроків, щоб захистити нашу безпеку від дій Росії", - наголосив Енгель, представляючи законопроект.

"Угоди Новий START більше десяти років допомагала світовому співтовариству обмежити здатність Росії розміщувати ядерну зброю. Поки Росія продовжує його дотримуватись, це запобігатиме розбудові арсеналу Путіним", - наголосив Маккол.

Якщо адміністрація США не вживатиме дій, обмеження передбачені договором втратять свою силу в 2021 році.

Раніше за продовження дії угоди START виступав Стівен Пайфер, дослідник американського інституту Брукінз та колишній посол США до України.

Після того, як США та Росія оголосили про вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, Пайфер застеріг від скасування решти елементів структури контролю над озброєнням, вибудуваної за часів Холодної війни, зокрема, угоди 2010 року між США та Росією START, яка обмежує кількість ядерних ракет, бомбардувальників та боєголовок, які кожна з країн може розміщувати. Росія на тепер дотримується START, наголошує експерт.

Дивіться також: Полковник Сергій Кривонос про майбутнє військової співпраці Києва і Вашингтона за нового президента

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG