Спеціальні потреби

Через пандемію коронавірусу кількість голодуючих у світі може збільшитися вдвічі


Антоніу Гутерріш
Антоніу Гутерріш

У 2020 році у ситуації гострого браку продовольства можуть опинитись 265 мільйонів чоловік

Через пандемію коронавірусу число голодуючих у світі може зрости вдвічі, попереджає Всесвітня мережа по боротьбі з продовольчими кризами.

Як повідомляється в опублікованій у вівторок щорічній доповіді організації, у 2019 році було зафіксовано рекордну кількість людей, які стикаються з гострою нестачею продовольства - 135 мільйонів чоловік у 55 країнах і територіях. За прогнозами організації, в 2020 році їх стане майже вдвічі більше - 265 мільйонів.

Більше половини із 135 мільйонів голодуючих припадає на Африку, 43 мільйони - на Азію і Близький Схід, ще 18 мільйонів - на Латинську Америку і країни Карибського басейну

«У багатьох місцях у нас,, як і раніше, немає можливості зібрати надійні і своєчасні дані, щоб дійсно дізнатися масштаби і серйозність продовольчих криз, - зазначив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. - А потрясіння, викликані пандемією COVID-19, можуть поставити ще більше сімей і громад у ще більш скрутне становище».

Всесвітня мережа по боротьбі з продовольчими кризами, яка об'єднує структури ООН, урядові та неурядові організації, відзначає, що у 2019 році голодуючих в світі стало на 20 мільйонів більше, ніж у 2017 році, коли була складена перша доповідь.

Автори доповіді пов'язують це з посиленням економічних потрясінь і конфліктів, а також з посухою та іншими погодними явищами.

У доповіді також наголошується, що ще 183 мільйони людей перебувають під загрозою продовольчої кризи у разі появи додаткових стресових факторів - таких, як пандемія коронавірусу.

Автори попереджають, що пандемія може порушити важливі ланцюжки постачання продовольства, особливо у таких уразливих країнах, як Південний Судан, Ємен, Афганістан.

Більше половини із 135 мільйонів голодуючих припадає на Африку, 43 мільйони - на Азію і Близький Схід, ще 18 мільйонів - на Латинську Америку і країни Карибського басейну.

У доповіді також наголошується, що багатим країнам може стати складніше допомагати у врегулюванні продовольчих криз, коли їх власне соціально-економічне становище страждає через коронавірус.

Організація обіцяє продовжувати свою діяльність, допомагаючи мільйонам нужденних по всьому світу і надаючи актуальну інформацію про наслідки COVID-19 в плані продовольчої безпеки.

Дивіться також: Як влада США допомагає безхатченкам у час пандемії

Як влада США допомагає безхатченкам у час пандемії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG