Спеціальні потреби

Адміністрація президента зобов’язала вчителів ‘стукати’ владі?


Адміністрація президента України вимагає від столичних освітян щоденної інформації про політичні події і настрої в їхніх закладах. Це випливає з документа, який потрапив у розпорядження Харківської Гельсінської групи. На своєму сайті правозахисники оприлюднили наказ, виданий управлінням освіти Святошинської районної держадміністрації Києва.

Наказ має назву «Про призначення відповідальних за надання інформації». Як мовиться в тексті, він прийнятий з подачі канцелярії президента – «на виконання доручення Київського міського голови від 02.04.2010 р. №30341 щодо посилення уваги керівництва адміністрації президента України до інформації, яка стосується міської влади, підвищення якості інформаційно-аналітичних матеріалів про суспільно-політичні та резонансні події у місті та районах, зокрема надання щоденної оперативної інформації про перебіг у районі».

Документ, зокрема, зобов’язує керівників освітніх закладів «видати наказ по закладу освіти про призначення відповідального за надання інформації». Інформатори мають наступного ж дня після проведення заходів повідомляти подробиці в управління освіти.

Коментуючи цю дивну ініціативу, Харківська Гельсінська група зазначає: «Із наказу важко зрозуміти, яка саме інформація цікавить адміністрацію президента України – чи то інформаційно-аналітичні матеріали про проведення у закладах освіти виховних та культурних заходів, чи то інформація про будь-які події, які відбувається в районі, та дискусії з цього приводу серед вчителів, учнів, батьків».

«Ще важче зрозуміти, – мовиться далі в заяві, – яке відношення адміністрація президента України має до освітян, а також встановити, який взаємозв’язок існує між навчанням дітей та політикою, яку проводить президент».

«Чому і заради якої мети освітяни зобов’язані інформувати про кожний крок і висловлювання колег, учнів та їх батьків? І зовсім не зрозуміло, невже таке можливо в демократичній країні?», – обурюються правозахисники.

Водночас в адміністрації президента України категорично заперечили свою причетність до ідеї призначати інформаторів серед вчителів. Від ініціативи відхрестилася заступник глави АП Ганна Герман.

«Адміністрація президента не давала жодних доручень – ані письмових, ані усних – про збір будь-якої інформації про суспільно-політичні заходи в освітянських чи будь-яких інших закладах міста Києва», – заявила Герман у п’ятницю у коментарі журналістам.

Вона також пояснила вимоги міськдержадміністрації щодо збору щоденної оперативної інформації в школах ініціативою представників київської влади, назвавши це «недолугою і нікому не потрібною самодіяльністю».

Текст відповіді на заяву Харківської Гельсінської групи прес-служба АП оприлюднила також на офіційному сайті глави держави.

Нагадаємо: президент України Віктор Янукович днями висловився проти політизації шкільної освіти. Відповідаючи на запитання журналістів про його ставлення до ініціативи кримського Міністерства освіти провести в школах 1 вересня «урок Януковича», глава держави сказав, що нічого про це не знає. «Я вперше про це чую», – здивувався Янукович.

XS
SM
MD
LG