Спеціальні потреби

Свобода ЗМІ в Європі – дуже неоднакова картина


Свобода ЗМІ в Європі – дуже неоднакова картина

Організація «Дім свободи» повідомила, що відбулися деякі покращення, але й погіршення, якщо йдеться про свободу преси в європейських країнах за минулий рік. Картина дуже неоднакова. У деяких західних країнах, наприклад, відбулося вже друге найбільше погіршення у порівнянні з будь-яким регіоном у 2010 році.

У звіті організації підкреслено зокрема негативний розвиток подій у Данії, Ісландії і Туреччині, тоді як ситуація у Великобританії викликає занепокоєння з приводу законів про наклеп. Автори звіту включили Італію до групи країн «частково вільних» з приводу концентрації ЗМІ в одних руках і втручання уряду до державних ЗМІ.

Організація «Дім свободи» вважає, що в деяких частинах колишнього Радянського Союзу , включно з Грузією і Киргизстаном, зроблено чималий поступ, переважно в результаті юридичних і регуляційних реформ. Ситуація в Росії і Азербайджані викликає занепокоєння. Проте в Україні та Угорщині помічено негативні явища.

«Дім свободи» підкреслює, що Білорусь належить 10 країн, де ситуація найгірша, де або немає незалежних засобів масової інформації, або де вони ведуть діяльність у надзвичайно важких умовах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG