Спеціальні потреби

У Сполучених Штатах святкують День президентів


Пам’ятник Абрагаму Лінкольну у Вашингтоні
Пам’ятник Абрагаму Лінкольну у Вашингтоні

Американці сьогодні вшановують пам’ять двох видатних лідерів країни - Джорджа Вашингтона та Абрагама Лінкольна.

Державне свято засновано у 1968 році резолюцією Конгресу про відзначення дня народження першого президента США Джорджа Вашингтона кожного року у третій понеділок лютого.

16-ий президент США Абрагам Лінкольн також народився у лютому, отож американці, як правило, вшановують у цей день пам’ять обох лідерів. Дехто навіть вважає, що цей день присвячений посаді президента США і слід відзначати усіх колишніх президентів країни.

Для багатьох американців це вихідний з праці день. Державні установи і чимало шкіл у країні закриті.

День народження Вашингтона, який припадає на 22-ге лютого, країна святкувала задовго до оголошення його державним святом. Перше офіційне святкування відбулося у 1885 році.

Американці у багатьох штатах також святкували день народження президента Лінкольна (12-го лютого), який загинув від кулі вбивці через кілька днів після закінчення Громадянської війни у 1865 році.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG