Спеціальні потреби

Генпрокуратура готова передати справу Тимошенко до суду


Генпрокуратура готова передати справу Тимошенко до суду
Генпрокуратура готова передати справу Тимошенко до суду

Генеральна прокуратура України заявляє про готовність передати до суду кримінальну справу щодо Юлії Тимошенко. Відомство повідомило захисника екс-прем’єр-міністра про закінчення досудового слідства. Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень, зловживанні службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки, та порушенні бюджетного законодавства.

Генпрокуратура заявляє, що суд почне розглядати справу як тільки звинувачена завершить ознайомлення з її матеріалами. Слідчі кажуть, що надали можливість Тимошенко разом із адвокатом вивчати зібрані проти неї докази щодня зранку до вечора в зручний для неї час. Екс-прем’єру, зокрема, закидають нецільове використання грошей, отриманих від японського уряду, і закупівлю за завищеними цінами автомобілів для швидкої допомоги. В опозиції звертають увагу на те, що навіть самі слідчі не говорять про будь-які особисті корисливі мотиви Тимошенко. Мовляв, на певні порушення пішли, щоб вчасно видати пенсії громадянам.

Тим часом нинішній прем’єр Микола Азаров, виступаючи в п’ятницю з нагоди річниці формування свого уряду, фактично звинуватив свою попередницю в корупційній оборудці під час укладення газових контрактів з Російською Федарацією. Голова уряду натякнув, що в обмін на підвищення вартості газу для країни Тимошенко пробачили борги очолюваної нею компанії ЄЕСУ.

«Чому все-таки пані Тимошенко підписала ці угоди? Можливо, тому, що їй пробачили борги 450 мільйонів доларів, і Росія якось дивно раптом забула про таку серйозну заборгованість. Можливо, забули про векселі, які були видані «Нафтогазом» такій собі компанії «Бофор» і потім були враховані Міністерством оборони Росії. Якось дивно раптом Росія забула про це», – запитує Азаров.

Натомість сама лідер опозиційної партії «Батьківщина» озвучила закиди нинішнім урядовцям у тіньовій приватизації державної телекомунікаційної монополії «Укртелеком», за яку новий власник заплатить понад 10 мільярдів гривень. На її думку, всупереч державним інтересам, компанію продали на непрозорому конкурсі з одним претендентом за низькою ціною:

«Я думаю, що «Укртелеком», який був проданий сьогодні по стартовій ціні, був проданий по домовленості і за ціну значно нижчу, ніж реально він коштує. За моїми оцінками, країна від тіньової приватизації «Укртелекому» втратила, як мінімум 3-4 мільярди доларів», – заявила Тимошенко на прес-конференції. Вона заявила, що домагатиметься повернення проданої у непрозорий спосіб компанії та інших активів у державну власність.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG