Спеціальні потреби

Правозахисники вимагають звільнення лауреатки Нобелівської премії миру з іранської в'язниці


На цій фотографії, зробленій у 2021 році, Наргес Мохаммаді в Тегерані, Іран. (Рейхане Тараваті/AP)
На цій фотографії, зробленій у 2021 році, Наргес Мохаммаді в Тегерані, Іран. (Рейхане Тараваті/AP)

Міжнародні правозахисні організації вимагають «негайного і безумовного звільнення» іранської правозахисниці Наргіз Мохаммаді, яка стала лауреаткою Нобелівської премії миру 2023 року.

Організації Міжнародна амністія та Human Rights Watch привітали Мохаммаді з премією і закликали владу Ірану негайно звільнити правозахисницю.

«Лауреатка Нобелівської премії миру 2023 року Наргіз Мохаммаді має бути негайно та беззастережно звільнена», – написала у мережі Х (колишня Twitter) Міжнародна амністія.

Human Rights Watch наголосила, що Нобелівську премію
отримала ув’язнена іранська правозахисниця за її боротьбу проти утисків жінок в Ірані та боротьбу за захист прав людини.

У п’ятницю, 6 жовтня 2023 року, ув’язнена іранська активістка Наргес Мохаммаді отримала Нобелівську премію миру на знак визнання її невтомної кампанії за права жінок і демократію, а також проти смертної кари.

Мохаммаді багато років веде боротьбу за прав жінок в Ірані, за що її неодноразово засуджували до увʼязнення.

Серед лауреатів торішньої премії миру – ув'язнений білоруський правозахисник Алесь Бєляцький. Він був серед трьох нагороджених, двома іншими були російський «Меморіалу» та український «Центр громадянських свобод».

Премія миру — єдина з Нобелівських, чиїх лауреатів оголошують та нагороджують в Осло, а не в Стокгольмі.

Цього тижня були названі лауреати Нобелівської премії за 2023 рік у галузі медицини та фізіології, фізики, хімії та літератури.

У понеділок, 9 жовтня оголосять лауреата премії з економіки. Ця премія встановлена на честь памʼяті Альфреда Нобеля Державним банком Швеції 1968 року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG