Спеціальні потреби

А як же принципи? Human Rights Watch проти приєднання Хорватії до "Шенгену" через ставлення до мігрантів


Жовтень 2018-го року, кордон між Боснією і Герцеговиною та Хорватією
Жовтень 2018-го року, кордон між Боснією і Герцеговиною та Хорватією

Правозахисна організація Human Rights Watch закликає Європейський Союз не надавати Хорватії доступ до "Шенгенської зони" через ставлення до мігрантів у цій країні. Відповідний звіт організація оприлюднила 8 листопада.

Ігнорування порушень прав мігрантів з боку Хорватії на її кордоні перетворює на пусту балаканину ідею, що членство у Шенгені залежить від поваги до прав людини

У заяві правозахисники розкритикували Європейську Комісію за повідомлення в жовтні, що Хорватія готова доєднатися до "Шенгенської зони". Всередині цієї зони в Євросоюзі діють спрощені правила перетину кордону.

Незаконне та жорстоке повернення шукачів притулку та мігрантів владою Хорватії мало б унеможливити для неї приєднання до "Шенгенської зони", – заявила дослідниця Східної Європи та Балкан Лідія Ґалл.

Вона додала, що дії Єврокомісії "дають привід думати, що серйозні порушення прав людини не є перешкодою для долучення до "Шенгену".

У Twitter дослідниця також відзначила, що "Хорватії не місце у Шенгені, якщо вона відштовхує мігрантів, іноді із застосуванням насильства, під час обслуговування власного кордону. Європейська Комісія має переглянути рішення".

Читайте також: Про мову і мігрантів. Дві історії від письменниці Ірени Карпи​

Директор Human Rights Watch у Німеччині Вензель Михальскі також розкритикував рішення Європейської Комісії.

"Ігнорування порушень прав мігрантів з боку Хорватії на її кордоні перетворює на пусту балаканину ідею, що членство у Шенгені залежить від поваги до прав людини", - відзначив Михальскі у Twitter.

"Щось не так, коли Європейська Комісія рекомендує дозовлити Хорватії приєднатись до "Шенгенської зони" попри свідчення про відштовхування біженців, насильство на кордоні між Хорватією та Боснією і Герцеговиною. У ЄС мають дотримуватись принципів, а не ігнорувати порушення прав", - відзначив у Twitter Філіппе Дам, директор Human Rights Watch з питань інформаційних кампаній у Європі та Центральній Азії.

У Хорватії на заяву правозахисників наразі не відреагували. Хорватські чиновники неодноразово відкидали звинувачення мігрантів та правозахисних груп у порушенні прав людини.

Європейська Комісія визнала, що відмова Хорватії потенційним шукачам притулку та звинувачення у зловживанні силою лишаються проблемою

HRW також оприлюднили відео, на якому видно, як хорватські поліцейські змушують біженців, які перетнули кордон, щоб шукати притулку, повернутися до Боснії і Герцеговини. Правозахисники звинувачують правоохоронців у порушенні передбаченої законом процедури.

У своїй оцінці Європейська Комісія визнала, що відмова Хорватії потенційним шукачам притулку та звинувачення у зловживанні силою лишаються проблемою. Водночас європейська установа дійшла висновку, що створення системи моніторингу дій хорватських прикордонників, а також обіцянок Загребу розслідувати ймовірні порушення достатньо для "виконання зобов’язання щодо захисту прав людини".

HRW документують колективні видворення з Хорватії до Сербії та Боснії і Герцеговини з 2016 року, в деяких випадках – із застосуванням сили.

Дивіться також: Тейлор: "Жахіттям" був би сценарій, за якого Зеленський оголосив, що він розслідуватиме Байдена

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG