Спеціальні потреби

У Пентагоні розповіли, як працюють над посиленням протиповітряної оборони України 


Німецькі системи протиповітряної оборони IRIS-T 
Німецькі системи протиповітряної оборони IRIS-T 

США продовжують співпрацювати з партнерами та союзниками, щоб посилити протиповітряну оборону України.

Сабріна Сінг, заступниця речника Петагону, на питання журналістів, чому Україна досі не отримала протиповітряної оборони, яку обіцяли США, сказала:

“Це зусилля, в яких беруть участь не лише США. Ми маємо партнерство із союзниками та партнерами із понад 50-ти країн світу, які входять до Контактної групи із оборони України, і які допомагають озброїти і отримати системи, яких Україна потребує на полі бою. Постачання Німеччиною систем IRIS-T є дуже важливою, це сталося завдяки обговоренню в цій контактній групі. Іспанія оголосила, що надасть системи ППО Hawk, щоб посилити протиповітряну оборону України. Норвегія, Німеччина та Данія інвестували у виробництво гаубиць. Ми працюємо з нашими партнерами та союзниками з усього світу, щоб надати Україні боєприпаси”.

Заступниця речника Петагону наголосила, що з тією зброєю, яку США вже виділили Україні, ЗСУ домоглися значних успіхів: “Ми розуміємо, у них є запити. Але з тим, що ми вже їм надали, ми бачимо, щоб вони вже досягли значних успіхів в Україні. Тому ми переконані, те, що ми надаємо, допомагає їм змінити динаміку на полі бою”.

Коментуючи розмову глави Пентагону Ллойда Остіна з міністром оборони Росії Шойгу, Сабріна Сінг зазначила: “Ми вітаємо підтримання відкритих ліній комунікації. Тут добре мати діалог”.

Вона також додала, що США, як і раніше, не бачать змін у ядерній позиції Росії.

У пятницю, 21 жовтня, міністр оборони США Ллойд Остін провів телефонні розмови із міністрами оборони України та Росії Олексієм Рєзніковим та Сергієм Шойгу. З російським колегою це була перша розмова за останні понад 4 місяці.

XS
SM
MD
LG