Спеціальні потреби

Поштові працівники виконують роль Санта Клауса


поштові «ельфи» у Нью-Йорку
поштові «ельфи» у Нью-Йорку

Протягом різдвяного сезону в головний поштовий офіс міста Нью-Йорк уже прийшло понад два мільйони листів на адресу Санта Клауса. За останні 70 років поштові працівники по всій країні читали ці листи з надією, що бажання дітей здійсняться. Все це частина щорічної програми під назвою «Операція Санта».

“Ми відкриваємо листи, опрацьовуємо їх та оприлюднюємо для громадськості”, каже Піт Фонтана, який організовує роботу двадцяти двох поштових ельфів-волонтерів, які упорядковують та систематизують листи для того, аби громадськість чи благодійні організації взяли над ними “опікунство”. “Деякі з листів дуже кумедні, а деякі дуже сумні. Не раз наші працівники виходять з офісу зі сльозами на очах, адже листи бувають такими нужденними, як от від одинокої мами з трьома дітьми, котра щойно втратила роботу та виселена з квартири”.

Також Піт Фонтана вважає, що збільшення кількості листів до Санти пов’язане з економічною кризою. Багато листів на тему “Дорогий Санта” приходять від дітей з порівняно небагатих сімей. Щоправда один хлопчик прислав видрукуваний на комп’ютері лист із 500 бажаннями в списку.

Переважно діти просять те, чого батьки не можуть собі дозволити придбати, або ж речі, які вони бачили в інших дітей. Сюди входять електронні ігри, цифрові камери, лептопи. Інші, каже Фонтана, ж просять про найнеобхідніше:

“Іноді вони просять теплу куртку для мами, бо в неї нема зимового одягу або ж у них нема простині для ліжка чи взагазі вони всі сплять на підлозі. Вони навіть просять про ліжко. Неможливо надивуватися з речей, які вони просять”.

Фонтана відібрав декілька листів від дітей з несправностями, котрі просять у Санти про високотехнологічне інвалідне крісло, яке коштує приблизно $20,000:

“У сім’ї не було медичної страховки. Хлопчик прислав нам малюнок такого крісла і ми розмістили його в місцевій газеті. Наступного дня знайшовся спонсор й дитина отримала таке крісло. Ми почували себе дуже піднесено”.

Антуанет працює на поштових ельфів й допомога дітям є для неї визначальною цього року. Вона щоразу уявляє радісні дитячі очі, коли листоноша підходить до дверей з подарунком від Санти, який вони замовляли. В іншій кімнаті ще один ельф з «Ооперації Cанта» робить фотокопії листів для звичайних ньюйоркчан, як от Пол:

“Я тут для того, щоб зробити Різдво для дітей трішки світлішим», каже він. “Вони дали мені прочитати десять листів і я сподіваюся, що в одному буде бажання, яке зможу виконати”.

Молода жінка на ім’я Еріка відкладає набік всі прохання про іграшки, адже набагато важливіше допомогти з практичними подарунками:

“Іграшки, на мою думку, теж є важливими, але в цей час найнеобхідніші речі потрібні більше - шкарпетки, куртки, тепленькі светрики”, каже Еріка, яка сподівається зробити дітей щасливими. “Вони не можуть контролювати обставин – їхні батьки втрачають роботу чи не можуть дозволити купити їм подарунки, і якщо у мене є засоби для допомоги я однозначно їх використаю”.

Щороку «Операція Санта» отримує мільйони прохань і станом на сьогодні зібрано лише 15% відповідей з подарунками, але Поштова служба Сполучених Штатів написала листа Санті з проханням збільшити цей відсоток протягом наступного святкового сезону.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG