Спеціальні потреби

США частково евакуюють Посольство в Іраку


Фото: Держсекретар США Майк Помпео на території Посольства США в Іраку, січень 2019 року
Фото: Держсекретар США Майк Помпео на території Посольства США в Іраку, січень 2019 року

Державний Департамент проводить часткову евакуацію дипломатів американського посольства та консульства в Іраку. Про це повідомляється на офіційній сторінці установи.

До евакуації спонукало зростання напруженості у відносинах між США та Іраном, йдеться в повідомленні.

Минулого тижня, посадовці США відзначили наявність нагальних і "реалістичних загроз" в Іраку для американців. Через збільшення напруги в регіоні, США направили до регіону авіаносець та бомбардувальники на початку травня.

Держсекретар США Майк Помпео минулого тижня заявляв, що адміністрація отримала розвіддані щодо "іранської діяльності", які становлять загрозу для американських установ та персоналу.

Посадовці Іраку а також заступник командування Британських сил керованої США коаліції, що бореться з ІДІЛ скептично поставились до оцінок американців.

"Ні, підвищення загрози від іранських сила в Іраку та Сирії немає", - цитує генерал майора Криса Гіку The New York Times. Він запевнив, що рівень ризиків постійно оцінюється.

Оцінка Криса Гіки "суперечить виявленим реалістичним загрозам, відомим розвідці від США та союзників, стосовно сил, яких підтримує Іран в регіоні", - заявило командування Пентагону у відповідь.

Президент Трамп у коментарі для преси у вівторок заперечив плани адміністрації нарощувати американський контингент в регіоні, щоб він перевищив 100 000 військових, однак потім додав: "Міг би є це зробити? Абсолютно ... якби ми це робили, ми надіслали набагато більше військових", пише Fox News.

Дивіться також: ​Аргументи американських експертів: чи варто розпускати парламент?

Аргументи американських експертів: чи варто розпускати парламент? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

XS
SM
MD
LG