Спеціальні потреби

Служби безпеки морських портів у США застосовують найновіші технології


Кожного року через порти у США прибувають мільйони контейнерів вантажу зі всього світу. За останнє десятиліття значно посилилась загроза національній небезпеці США у найбільших портах країни. Тому системи безпеки стають все більш прибутковим бізнесом, а на цьому ринку постійно з’являються нові гравці.

Через найбільші порти на західному узбережжі США щоденно проходять тисячі вантажних контейнерів. Ще десять років безпека не була пріоритетом працівників порту, каже начальник служби Джон Голмс:

«Не було навіть ніяких парканів, ліхтарів чи знаків. Все було відкрито і ми лише зосереджувалися на ефективному пересуванні вантажу».

Втім, після терактів 2001-го року все змінилося. Відтоді американські порти стали потенційною мішенню, оскільки більшість імпортованих товарів прибувають до США саме морем.

«Ми скануємо кожний контейнер. Все, що відвантажується з корабля, проходить через спеціальні рентген-детектори», – каже Голмс.

Тепер усі порти у США мають високотехнологічні прилади, які виявляють вибухівку, хімічну та біологічну зброю.

За кілька кілометрів від Лос-Анджелеса розташований другий за розміром порт країни – Лонґ Біч. Тут використовують підводні сенсори – радари, які розпізнають будь-яке судно на відстані 11 кілометрів від порту. Фахівці з безпеки контролюють ситуацію та у разі потреби інформують поліцію. Порт Лонґ Біч ділиться досвідом використання цих технологій зі своїми партнерами у Латинській Америці та Азії.

Обмін інформацією – загальноприйнята практика у світі. Наприклад, минулого року лос-анджелеський порт провів саміт з безпеки за участю колег з Китаю, Кореї та Ізраїлю.

Експерти з безпеки кажуть, що обмін інформацією допомагає їм орієнтуватися у світі високотехнологічних приладів. На технологічній конференції поблизу Лос-Анджелеса, Фред Олдрич представляє систему сканування контейнерів. Система може провести повне сканування вмісту контейнерів на судні ще до того, як вони потраплять на землю.

«Наші системи можуть бути встановлені і в іноземних портах, сканування відбувається автоматично та цілодобово», – Фред Олдрич.

Греґ Крофорд створив конвертер, який перетворює відеозображення з двомірного у тримірне. За його словами, це дає відкриває нові можливості для працівників безпеки:

«За допомогою цієї технології, людське око відразу бачить потенційну загрозу, як наприклад за допомогою спеціального обладнання хірург бачить проблемне місце в організмі людини».

Експерти очікують, що технологія тривимірного зображення стане частиною системи безпеки портів США протягом наступних двох років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG