Спеціальні потреби

Підпис Порошенка під законом про освіту - "більш ніж розчарування" для євродепутатки Гармс


Євродепутат Ребекка Гармс, яка входить до групи "зелених" у Європейському парламенті, назвала сюрпризом підписання президентом України Порошенко закону про освіту, який критикували представники мовних меншин в Україні.

"Лише минулого тижня депутати Європейського парламенту та Верховної Ради України провели дискусію та погодились, що уряд України та президент дочекаються рішення Венеціанської комісії стосовно закону перед його підписанням. Особливо, після відвертого обміну думками з нашими українськими колегами, факт підписання є більш ніж розчаруванням", - йдеться у заяві оприлюдненій на сайті Гармс.

"Підписання негативно вплине на відносини України з деякими країнами-членами ЄС. Україна є членом Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, яка встановлює чіткі правила поводження із мовами меншин, включно зі питанням шкіл, які в Україні служили ефективним інструментом роботи з даним питанням протягом останніх років. Хартія зарекомендувала себе, як успішний інструмент деполітизації даного питання у багатьох частинах Європи, і саме на її основі має бути можливим досягнення згоди між Україною, її меншинами та країнами-членами ЄС", - також відзначила Гармс

Як відзначає "Українська Правда", президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений парламентом 5 вересня.

"Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої", - зазначив Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі.

Дивіться також: Як аналізують результати виборів у Німеччині і який вплив вони можуть мати на Україну?

Як аналізують результати виборів у Німеччині і який вплив вони можуть мати на Україну? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG