Спеціальні потреби

Актуально

Аналітик у США порівняв кампанії Зеленського та Трампа. Інтерв'ю

Які уроки Україна може почерпнути з досвіду американських виборів 2016 року – інтерв'ю з Сергієм Куделею. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Інтерв'ю з Сергієм Куделею. Відео

Зеленський, як і Трамп, позиціонує себе в якості кандидата без досвіду в політиці і саме цим він завоював прихильність виборців, переконаний професор політології американського університету Baylor у Техасі, Сергій Куделя.

"Зеленський має певні ознаки, які були характерні для кампанії Трампа. Він подає себе як автентичний кандидат, який не має політичного бекграунду. І це є причиною, чому стільки людей його підтримує", - зауважує Куделя в інтерв'ю журналісту Української служби "Голосу Америки" Руслану Петричці.

Водночас, дослідник побачив суттєві відмінності між кампаніями Зеленського та Трампа і відзначив позитивні гасла Зеленського.

"Трамп будував свою кампанію на страху перед нелегальними іммігрантами, - зауважує Куделя. - Він будував свою кампанію на розподілі суспільства на різні табори за етнічними ознаками, в той час, як Зеленський намагається використовувати позитивні месседжі. Він намагається використовувати об'єднавчу риторику. І тому, хоч паралелі і існують, але між цими двома кампаніями – більше суттєвих відмінностей, аніж спільних рис".

Перший тур виборів президента в Україні засвідчив появу нової групи виборців покоління мілленіалів в Україні, вважає дослідник.

"Це ті виборці, які народились між 1980-м і 1996-м роками, які до цього часу особливо активної участі в політиці не брали, окрім, можливо, якихось вуличних акцій. Зараз, під час президентської кампанії, вони побачили кандидата, який уособлює їхні цінності. Вони не реагують на якісь соціальні обіцянки, вони не реагують на націоналістичні гасла, вони прагнуть меншого втручання держави у їхній особистий простір. Для них мова не є важливою національною ознакою, а є лише способом комунікацій і це молодь, яка готова покладатися на власні сили і мені здається, саме це було однією з ключових причин, чому вони обрали Володимира Зеленського.

Приблизно дві третини виборців Зеленського – це люди до сорока років, люди, які не пам'ятають практично Радянського Союзу, були вже народжені в незалежній Україні", - додає аналітик.

Куделя радить прихильникам Порошенка шукати порозуміння з виборцями, які підтримують Зеленського, бо зневажливе ставлення до ключового кандидата змусить його виборців єднатись і підвищить явку виборців Зеленського в другому турі

Куделя вважає, що на виборців Зеленського не варто навішувати ярлики. "Коли говорять, що ці люди уособлюють себе з якоюсь радянською ідентичністю – це не відповідає дійсності, адже, як я вже пояснив, більшість його виборців не знають Радянського Союзу. Ми також бачимо, що підтримка, яку отримав Зеленський – рівно розподілена між регіонами України. І навіть у Західній Україні, де він менш популярний, він обійняв друге місце в декількох округах, наприклад, Івано-Франківської області. Тобто, ми бачимо, що навіть на Західній Україні, є суттєва підтримка, на яку він може покладатись".

Куделя радить прихильникам Порошенка шукати порозуміння з виборцями, які підтримують Зеленського, бо зневажливе ставлення до ключового кандидата спонукатиме його виборців єднатись і підвищить явку виборців Зеленського в другому турі.

"Якщо ви прихильник Порошенка, навпаки, вам потрібно шукати якусь спільну мову з цими виборцями, будувати з ними мости взаєморозуміння", - говорить дослідник.

На думку Куделі, Порошенку буде надзвичайно важко подолати відрив від Зеленського.

"Відрив Зеленського від Порошенка – майже 14 %. Це дуже суттєвий відрив. Ми бачимо, що в 1994 році Кучмі вдалося випередити Кравчука маючи відрив у 7%", - заявляє Куделя.

Він, однак, вважає, що багатьом з тих, хто голосував за Порошенка, буде не так важко примиритись з перемогою Зеленського.

"Думаю, що розкол не є таким суттєвим, як він був, скажімо, після Помаранчевої революції. Це протистояння існує лише серед дуже сильних прихильників Порошенка. Тепер люди сприймуть спокійніше перемогу Зеленського, аніж колись, скажімо, сприймали прихильники Януковича перемогу Віктора Ющенка", - зауважив Куделя.

Дивіться також: Зеленський і Порошенко: американські експерти зважили "за" і "проти"

Зеленський і Порошенко: американські експерти зважили "за" і "проти". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Всі новини дня

"Спринт і марафон". Три фактори успіху України назвала нова представниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер

Пенні Пріцкер, яку президент США Джо Байден нещодавно призначив на посаду спеціального представника з економічного відновлення України, має глибокі родинні зв'язки з Україною.

Відбудова України - тема, яку активно обговорювали під час візиту президента України Володимира Зеленського до США. Своє бачення шляху України до успіху озвучила новопризначена представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер на круглому столі з економічного відновлення України в Нью-Йорку. Вона також взяла участь в зустрічі президента США Джо Байдена із Зеленським у Вашингтоні.

Переконати інвесторів вкладати в Україну кошти - це і спринт і марафон, каже Пріцкер. Вона переконана - саме зараз час для реформ та зближення з Європою. А міжнародний бізнес, який працює в Україні, покладає на неї надії на прискорення реформ в Україні. "Її роль зараз - це почути бізнес в Україні", - говорить президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер.

Пріцкер назвала три напрямки дій які, на її думку, створять умови для зростання бізнесу і інвестицій до України. Серед них:

- Європейська інтеграція. "Навіть під час і точно після того, як Росія програє свою загарбницьку війну, Україна має умови економічного зближення з Європою: освічена талановита робоча сила, родюча земля, видобування природних ресурсів та доступ до єдиного європейського ринку. Це складові успіху. Вони є навіть зараз".

- Реформи. Зараз, каже Пріцкер, Україна має "вікно можливостей для реформ". "Глибокий патріотизм українського народу та національний консенсус об'єднані на користь проведення реформ, які створюють умови для майбутнього успіху України. І ми всі знаємо, що ці реформи мають відповідати очікуванням приватного сектору, щоб бізнесу було комфортно в цьому середовищі і він був готовий ризикувати і інвестувати".

- Спринт та марафон. Так охарактеризувала Пріцкер політику економічне відновлення України. "Маємо планувати європейську Україну інтегровану до світових ринків з довгостроковим сталим розвитком на основі чистих, цифрових, конкурентних технологій. Це марафон. А, щоб ви знали, я марафонниця. Однак, потрібні також і результати прямо зараз, надати імпульс відновленню, щоб українці могли впевнено повертатись додому і починати будувати на майбутнє. Це спринт".

В бізнесі очікують, що Пріцкер активно працюватиме із покращення бізнес-середовища в Україні й дослухатиметься до тих компаній, які вже працюють в країні, каже Гундер в інтерв'ю Голосу Америки.

"Спочатку її головний фокус буде на компаніях, які вже працюють в Україні, щоб це були найкращі амбасадори", - додає він.

Гундер каже, хоча Пріцкер працюватиме на пів ставки, але "дуже активно подорожуватиме і, думаю, що дуже скоро оголосять дату, коли вона приїде в Україну".

Американський бізнес, який працює в Україні сподівається, що Пріцкер спонукатиме уряд до реформ.

"Вона підтримуватиме бізнес, але також займатиметься підтримкою реформ. Надзвичайно важливо, щоб зараз реформи відбулися, і це відбулося саме для українців. Ми бачимо, що існує попит на ці реформи, щоб Україна реформувалася, щоб інвестори почували себе комфортно, щоб заходили до країни", - каже Гундер.

Коментуючи призначення Пріцкер, держсекретар США Ентоні Блінкен висловив переконання, що вона - найкраща кандидатура, щоб очолити координацію міжнародних зусиль та зусиль в США з економічного відновлення України.

"Найбільший скарб України - люди", - додав Блінкен. Він наголосив: попри значну шкоду, якої російська загарбницька війна завдала українській економіці, українці вже відбудовують втрачене і "будують із поглядом у майбутнє".

Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський йдуть після відвідування церемонії покладання вінків до Національного меморіалу Пентагону 11 вересня в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США, 21 вересня 2023 р. REUTERS/Elizabeth Frantz

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.

У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.

Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.

Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:

– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;

Також США відправлять в Україну

– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.


Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.

За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.

Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.

Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.

Дивіться також:

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG