Спеціальні потреби

Папа Римський буде щепитися від коронавірусу і називає вакцинацію етичним обов’язком


Папа Римський Франциск на богослужінні у Римі 20 жовтня 2020 р.
Папа Римський Франциск на богослужінні у Римі 20 жовтня 2020 р.

Папа Римський Франциск 9 січня сказав, що цього тижня планує щепитися від коронавірусу і закликав це робити усіх, щоб захистити себе й людей довкола.

«Я вважаю, що з огляду на етику вакцину повинен прийняти кожен», - сказав глава Католицької церкви.

«Це справа етичного вибору, бо йдеться не лише про ризик для вашого власного здоров’я і для вашого життя, але ви ризикуєте життям інших», - наголосив він в інтерв'ю італійському телебаченню в суботу.

...Це гарні люди, але вони не думають про тих, хто залишається вдома, про тих, кого епідемія вдарила економічно, про хворих.
Папа Римський Франциск

84-річний Папа належить до людей особливо вразливих в умовах пандемії COVID-19, бо в молодості, коли він жив в Аргентині, йому через хворобу видалили одну легеню.

Офіційна служба новин Ватикану повідомила, що від ускладнень нещодавно помер особистий лікар Папи.

Ватикан розпочинає власну програму щеплень приблизно 450 людей, які живуть в межах міста - держави, а також працівників, які мешкають поза ватиканськими мурами у Римі.

У цьогорічному різдвяному зверненні Папа закликав, щоб уряди різних країн співпрацювали для забезпечення вакцинами усіх людей у світі.

Франциск критикував так званий «вакцинний націоналізм», який на думку представників ООН може погіршити пандемію, якщо люди в бідних країнах отримають щеплення надто пізно.

Він у суботу засудив тих, хто ухиляється від виконання правил карантину.

«Мене дуже засмутило, коли я прочитав у газетах, що в країні, не пам’ятаю в якій, люди, щоб втекти від карантину, поспішали на літаки і відлітали у відпустки. 40 літаків вилетіло в один вечір», - сказав Папа.

Він зауважив, що «це гарні люди, але вони не думають про тих, хто залишається вдома, про тих, кого епідемія вдарила економічно, про хворих. Вони думають лише як порозважатися. Від цього мені дуже болісно».

Лідер католиків також сказав, що заклики покривати обличчя масками не можна прирівнювати до порушень особистих свобод людини.

Дивіться також: Діти емігрантів з України у США співають колядку «Нова радість стала». Відео

Діти емігрантів з України у США співають колядку «Нова радість стала». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG