Спеціальні потреби

Папу римського Івана Павла ІІ зарахують до лику блаженних


У неділю Римо-католицька церква беатифікує папу римського Івана Павла ІІ. Це важливий крок на шляху до проголошення святим одного із найдієвіших понтифіків в історії. За 26 років глава Римсько-католицької церкви Іван Павло II доклав чимало зусиль у поваленні комунізму, поширенні католицизму серед молоді і зміцненні присутності церкви в країнах, що розвиваються.

Вже під час похорону Івана Павла ІІ багато людей вважали понтифіка святим. Його наступник Папа Бенедикт XVI не зволікав із процесом канонізації. Замість століть, як це відбувалось раніше, Католицька церква зарахує папу Івана Павла ІІ до лику блаженних лише через шість років і 29 днів після його смерті. Це навіть швидше, аніж було беатифіковано Марію Терезу. Ректор національної базиліки Вашингтона Волтер Россі, який служив разом з понтифіком, каже, що Іван Павло другий був святим ще при житті:

«Лише у його манерах та поведінці можна було побачити людину сильної віри, з глибиною особистого благочестя і святості».

Уродженець Польщі, папа Іван Павло ІІ здійснив 104 закордонних поїздки – більше, аніж будь-який понтифік в історії. Він також пробачив чоловіка, який скоїв замах на його життя у 1981-му році.

Професор теології Джорджтаунського університету Честер Ґіліс каже, що беатифікація Івана Павла ІІ позитивно вплине на Римо-католицьку церкву загалом:

«Це, мабуть, дещо очистить імідж церкви, який був заплямований скандалами через випадки сексуального насиллям серед духовенства».

Противники канонізації кажуть, що понтифік міг бути задіяним у прикриванні випадків сексуальної наруги священиків над дітьми. Втім прихильники Івана Павла ІІ більше акцентують увагу на його заслугах, зокрема на популяризації церкви серед молоді.

Блогер Сара Вабулас зазначає: «Я думаю, багато людей не відчувають прив’язаності до святих, оскільки ті жили багато століть тому, коли не було технологій, і вони не знали труднощів людини 20-го століття. Але Іван Павло ІІ жив у наші часи, і проголошення його святим дуже зворушує».

Зарахування Івана Павла ІІ до лику блаженних відбудеться у Соборі святого Петра у Ватикані. Однак цю історичну подію святкуватимуть і в інших католицьких церквах по всьому світу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG