Спеціальні потреби

Держсекретар США засудив владу Білорусі за заборону на в'їзд главі білоруської РКЦ єпископу Кондрусевичу


Держсекретар США Майк Помпео засудив дії білоруської влади, яка забороняє главі Римсько-Католицької церкви у Білорусі, архієпископу Тадеушу Кондрусевичу, в’їзд в країну.

У Twitter головний дипломат США написав: “Білоруська влада продовжує відмовляти архієпископу Кондрусевичу у вїзді в країну на хибних підставах, що релігійні лідери не повинні публічно засуджувати прояви несправедливості. Це зневага до свободи віросповідання”.

Майк Помпео також додав: “Понад 40 днів католицький архієпископ Кондрусевич живе у вигнанні від свого дому та своєї громади у Білорусі”.

Конференція католицьких єпископів Білорусі обрала митрополита Мінсько-Могильовського Тадеуша Кондрусевича главою Римсько-католицької церкви у червні 2015 року.

Після президентських виборів у Білорусі, в серпні цього року, архієпископ Кондрусевич закликав владу та протестувальників до діалогу і засудив насильство проти мирних громадян.

31 серпня після візиту у Польщу архієпископ не зміг повернутися додому в Білорусь, йому заборонили в'їжджати до країни без пояснення причин.

Пізніше Олександр Лукашенко пояснив, що Кондрусевич займався шахрайством і діяльністю проти білоруської держави.

15 вересня Департамент із громадянства та імміграції Білорусі визнав паспорт архієпископа Кондрусевича недійсним, втім, його не позбавили білоруського громадянства.

Архієпископ Тадеуш Кондрусевич народився у Гродненській області в Білорусі і має білоруське громадянство, а заборону на в'їзд в країну він вважає незаконною.

Дивіться також: «Політ в нікуди» австралійської авіакомпанії. Відео

«Політ в нікуди» австралійської авіакомпанії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG