Спеціальні потреби

Помпео у Греції обговорив “шкідливі дії” Росії - енергетику, дезінформацію, вплив на Православну церкву   


Держсекретар США Майк Помпео під час прес-конференції у Греції, на острові Кріт
Держсекретар США Майк Помпео під час прес-конференції у Греції, на острові Кріт

Держсекретар США Майк Помпео та прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс у вівторок обговорили, як можна протистояти викликам, які становить Росія у регіоні. Про це Помпео заявив під час прес-конференції на острові Кріт.

“Ми з прем'єр-міністром (Греції - ред.) погодились розглянути шляхи тіснішої співпраці, щоб подолати виклики, що становить Росія через діяльність, яка має шкідливий вплив, як-то поширення дезінформації про пандемію і спроба захопити Православну церкву", - заявив Майк Помпео.

Держсекретар прибув до Греції з дводенним візитом в час посилення напруження в регіоні через суперечки щодо постачання енергоресурсів. Американський дипломат наголосив, що “Газпром” не може диктувати правила енергетичного ринку.

“В питаннях енергетики ми вчора мали чудову розмову. Я підтвердив підтримку США нинішніх зусиль Греції, щоб диверсифікувати енергетичні шляхи та поставки по всьому регіону. Вільний ринок повинен ухвалювати рішення щодо енергопостачання, а не російський “Газпром”, - сказав Помпео.

Держсекретар Помпео закликав Грецію і Туреччину - союзників США у НАТО - продовжити переговори і якомога швидше врегулювати суперечку щодо морських кордонів у Східному Середземномор'ї.

Обидві країни попередньо погодились відновити переговори щодо морських кордонів, втім не оголосили дату, коли це станеться.

“Ми сподіваємось, що ці переговори зможуть продовжитись у серйозному руслі”, - сказав Помпео.

Державний секретар США обговорив також з грецькою стороною питання безпеки і звинуватив Росію у дестабілізації в Лівії.

“Наша співпраця у питаннях безпеки є особливо важливою в цей час, коли Росія продовжує дестабілізувати регіон, особливо в Лівії, де США закликають вивести всі іноземні військові сили, підтримати військову деескалацію і примирення в Лівії”, - зазначив Майк Помпео.

Дивіться також: Українці Північної Америки борються за те, щоб включити слово «Голодомор» у провідні словники

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG