Спеціальні потреби

Про передачу Україні МіГ-29 і деталі візиту Зеленського до Польщі розповіли у Варшаві


Словацький МіГ-29 злітає на авіабазі Сілак у Словаччині, 23 березня 2023. Фото: Міністерство оборони Словаччини/Reuters
Словацький МіГ-29 злітає на авіабазі Сілак у Словаччині, 23 березня 2023. Фото: Міністерство оборони Словаччини/Reuters

Польща передала Україні першу партію МіГ-29, повідомив керівник Офісу президента Польщі з питань міжнародної політики Марчін Пшидач. В ефірі польського радіо RMF24 він повідомив, що процес передачі частини винищувачів завершено, й "звичайно, будуть розмови про можливу подальшу підтримку".

Раніше повідомлялось, що Варшава готова передати Києву 20 таких літаків. Також 23 березня свої радянські МіГи-29 Україні передала Словаччина, де загалом пообіцяли надати ЗСУ 13 таких літаків.

Також Пшидач розповів про деталі візиту президента України Володимира Зеленського до Польщі, що, як оголосила канцелярія президента Анджея Дуди, відбудеться 5 квітня.

Посадовець розповів, що Зеленський приїжджає до Польщі на запрошення Дуди й, зокрема "хоче познайомитися з поляками, українцями, які живуть у Польщі".

Пшидач наголосив, що візит Зеленського матиме особливий характер, адже попередні візити Зеленського за кордон – до Лондона, Вашингтона, Парижа та Брюсселя – проходили в умовах тиші та секретності й були "суто робочими візитами". "Тут ми говоримо про офіційний візит, по-друге, також буде цей елемент публічного характеру. Президент Зеленський також хоче сказати кілька слів полякам у контексті того, що сталося минулого року, як поляки допомагають Україні, як допомагали біженцям на кордоні, потім поселяючи їх у себе", - сказав Пшидач.

Також, за його словами, Дуда і Зеленський матимуть "довгі, розлогі розмови не лише про безпекову ситуацію, а й про економічну ситуацію, а також політичну та історичні теми".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG