Спеціальні потреби

Польща забороняє імпорт зерна, меду та інших товарів з України


Великі обсяги українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, залишилися в країнах Центральної Європи, що вдарило по цінах і продажах місцевих фермерів.
Великі обсяги українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, залишилися в країнах Центральної Європи, що вдарило по цінах і продажах місцевих фермерів.

Польща заборонить імпорт зерна та інших продуктів харчування з України. Уряд має намір таким рішенням захистити польський аграрний сектор, повідомляє Reuters, посилаючись заяву лідера владної партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського.

Через блокування українських портів Росією, великі обсяги українського зерна, яке дешевше, ніж вироблене в Європейському Союзі, залишилися в країнах Центральної Європи, пояснює Reuters, що вдарило по цінах і продажах місцевих фермерів.

Проблеми польського села у політиків у рік виборів

«"Право і Справедливість" залишатиметься партією, яка захищатиме інтереси польського села”, - цитують виступ Качинського на партійному акаунті у Твіттері.

Як повідомляв Голос Америки, країни Східної Європи і раніше висловлювали занепокоєння через дешеве зерно з України. А Румунія і Польща зверталися до Єврокомісії з проханням створити механізми з відстеження експорту українського зерна, що прямує через Європу транзитом, але може залишатися у ЄС через проблеми з подальшим вивозом зерна.

Вплив українського зерна на ціни і рівень продажів польських фермерів створює політичну проблему для партії “Право і справедливість” у рік виборів.

«Сьогодні [14 квітня, - ред.] уряд ухвалив постанову, яка забороняє ввезення та імпорт зерна до Польщі, а також десятків інших видів продовольства (з України)», — сказав Качинський під час з’їзду партії.

У постанові буде перераховано товари “від зерна до медової продукції, дуже-дуже багато всього", - додав політик.

При цьому Качинський наголосив, що Польща з Україною є і залишатимуться незмінними друзями і союзниками. А рішення натомість продиктоване необхідністю захистити власних громадян.

Польща готова розпочати переговори з Україною щодо врегулювання зернового питання, - додав Качинський.

Відповідь української сторони

Натомість Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило заяву, у якій каже, що “шкодує про прийняття польськими колегами рішення про тимчасове обмеження експорту через територію Польщі (в тому числі транзитом) сільськогосподарських товарів з України”.

“Мінагрополітики завжди виступало й виступає за відкриту, конструктивну і взаємовигідну співпрацю відповідно до Угод про асоціацію та вільну торгівлю між Україною та ЄС”, - йдеться у заяві.

Крім того, Мінагрополітики вважає, що рішення польської сторони протирічать двостороннім домовленостям. В установі нагадали, що тиждень тому було погоджено транзит Польщею 4-х культур: пшениці, кукурудзи, насіння соняшника та ріпаку до 1 липня. А цього тижня було погоджено текст меморандуму про взаєморозуміння.

“Ми розуміємо, що у польських фермерів склалась складна ситуація, проте наголошуємо, що зараз найскладніша ситуація у фермерів України. Саме на території України йде війна, саме українські фермери зазнають колосальних збитків від війни Росії проти України, і саме українські фермери гинуть на своїх полях від російських мін. При цьому українські агровиробники з розумінням ставляться до потреб польських колег, сподіваються на взаєморозуміння та очікують конструктивного діалогу для прийняття узгодженого рішення”, - йдеться у заяві міністерства.

У Києві також висловили готовність до співпраці з польською стороною для проведення ретельного розслідування будь-яких зловживань.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG