Спеціальні потреби

Польща готує звіт про збитки, яких завдав СРСР, у Москві теж вимагають компенсацій


Вигляд на Кремль у Москві, Росія, 3 травня 2023 р. (Фото AP)
Вигляд на Кремль у Москві, Росія, 3 травня 2023 р. (Фото AP)

Польща складає звіт щодо збитків, яких зазнала країна внаслідок дій Радянського Союзу. Про це в понеділок повідомив заступник міністра закордонних справ країни Аркадіуш Мулярчик, повідомляє польський телеканал TVP Info.

Журналісти телеканалу запитали посадовця про те, чи підготує Польща звіт про втрати від Радянського Союзу, схожий до звіту про втрати Польщі через напад Німеччини, який був опублікований минулого року. На це Мулярчик відповів, що Інститут військових втрат Польщі працює над таким звітом, і зауважив: "Це потрібно так само надійно задокументувати, як і втрати Польщі внаслідок нападу Німеччини, щоб ніхто не міг його підірвати".

Раніше, у неділю, 21 травня, голова Державної думи Росії В'ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі написав, що Польща нібито має сплатити Росії відшкодування за "відбудову і розвиток" після Другої світової війни. Володін оцінив "борг" Польщі у понад 750 млрд доларів.

У вересні 1939 року СРСР узяв участь в розподілі Польщі разом із гітлерівською Німеччиною. 1 вересня 2022 р. у Польщі представили звіт про репарації за втрати, яких країна зазнала внаслідок німецької агресії у Другій світовій війні. Польща оцінює свої втрати у 1,32 трлн доларів. У жовтні 2022 р. МЗС Польщі надіслало дипломатичну ноту до Берліна з вимогою відшкодувати збитки, завдані під час Другої світової війни.

Тоді у коментарі Reuters Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що питання про репарації за втрати у Другій світовій війні вирішено, і Німеччина несе свою політичну та моральну відповідальність за Другу світову війну.

У січні 2023 р. Варшава офіційно звернулася до керівництва ООН щодо підтримки польської ініціативи щодо виплат Німеччиною воєнних репарацій Польщі за час Другої світової війни.

Берлін офіційно відхилив вимогу Варшави щодо сплати репарацій на суму 1,3 трильйона євро за збитки, завдані Польщі нацистською окупацією під час Другої світової війни, повідомило у вівторок, 3 січня, Міністерство закордонних справ Польщі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG