Спеціальні потреби

Україна та Польща уклали безпекову угоду. Про деталі повідомили в Офісі президента України


Цією угодою Польща зобов’язується продовжувати підтримувати Україну протягом десяти років дії документа
Цією угодою Польща зобов’язується продовжувати підтримувати Україну протягом десяти років дії документа

У Варшаві Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між країнами, повідомляє 8 липня Офіс президента.

Цією угодою Польща зобов’язується продовжувати підтримувати Україну протягом десяти років дії документа. Серед іншого угода передбачає:

 • Польща надасть Україні ще декілька пакетів військової допомоги.
 • Розгляне можливість передачі Україні не менше як однієї додаткової ескадрильї МіГ-29 (щонайменше 14 винищувачів).
 • Документ передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
 • Також уперше в безпековій угоді йдеться про створення "українського легіону" – підготовку особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах.
 • Угода містить блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні.
 • Польща продовжуватиме роботу логістичного хабу Bolloghu та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля посилення ЗСУ.
 • Документ має на меті посилення співпраці в невійськовій сфері, зокрема у розвідці, кібербезпеці, морській та інформаційній безпеці, захисті критичної інфраструктури.
 • Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення й відбудови, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.
 • Політичне співробітництво містить питання євроінтеграції, реалізації Української формули миру, санкцій, відшкодування збитків Україні, а також притягнення агресора до відповідальності.
 • Польща підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО.

Після підписання безпекових угоди з Японією, Італією та США президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готує підписання таких угод ще з 10 країнами.

За даними Офісу президента, станом на кінець травня Україна підписала безпекових угод, у яких зафіксовано понад 23 мільярди доларів військової та фінансової підтримки.

Загалом Київ уже підписав 17 безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами "Групи семи".

Курт Волкер аналізує безпекову угоду між Україною та США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:16 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG