Спеціальні потреби

Оприлюднено звіт про катастрофу польського літака в Росії


Розбитий польський літак у районі Смоленска
Розбитий польський літак у районі Смоленска

У відставку подав міністр оборони Польщі Богдан Кліх. Це сталося після оприлюднення урядового звіту, в якому звинувачено польських офіційних осіб і російських диспетчерів повітряного руху у відповідальності за катастрофу літака, в результаті якої загинув президент Лех Качинський та 95 інших осіб.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у п’ятницю, що він прийняв прохання міністра Кліха, яке той подав день раніше.

В довгоочікуваному звіті зроблено висновок, що екіпаж військового літака, на борту якого був президент Польщі та делегація, зробив серйозні помилки, що спричинило катастрофу. У завіті піддано критиці польську сторону, кажучи, що головний пілот був недосвідченим і єдиним з усього екіпажу, хто розмовляв російською мовою. Автори звіту також звинувачують російських диспетчерів повітряного руху в тому, що вони подали неправильні інструкції.

В оприлюдненому в п’ятницю документі також сказано, що видимість у районі аеродрому, де розбився літак, була поганою. Катастрофа польського літака сталася в квітні минулого року.

У російському документі про катастрофу літака, який оприлюднено дещо раніше, всю вину складено на польську сторону, що викликало напруження у відносинах між обома країнами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG