Спеціальні потреби

Чому у Варшаві хочуть заборонити марш з нагоди 100 років незалежності Польщі?


Марш незалежності 11 листопада 2017 року зібрав принаймні 60 тисяч учасників
Марш незалежності 11 листопада 2017 року зібрав принаймні 60 тисяч учасників

Мер Варшави Ганна Ґронкєвич-Вальц заявила, що її рішення про заборону демонстрації 11 листопада обумовлене тим, що такі марші у минулі роки супроводжувалися акціями екстремістів.

Минулого року головним гаслом приблизно 60 тисяч демонстрантів, які називали себе патріотами, були слова “Ми хочемо Бога”, але деякі групи несли неонацистські й расистські гасла: “Чиста кров - чистий розум” і “Європа буде біла, або безлюдна”.

“Варшава вже достатньо постраждала через агресивний націоналізм”, - заявила мер. “100-річчя незалежності Польщі повинно бути не таким. Це і стало причиною мого рішення про заборону”.

Організатори подали до суду, оскаржуючи заборону демонстрації 11 листопада на відзнаку відновлення польської державності наприкінці Першої світової війни.

Уряд, який очолює партія Права і справедливості (ПіС) заявив, що влаштує свій марш під егідою президента Анджея Дуди, але офіційні представники не прояснили, чи долучаться до тої демонстрації ультра-праві групи.

ПіС - права консервативна партія, яка наголошує на національних цінностях та інтересах.

Попри вимоги Європейського Союзу уряд Польщі відмовився приймати в країні частину біженців з Близького сходу та Африки, які просять притулку у Європі.

Але лідер ПіС Ярослав Качинський засудив прояви расизму під час маршу 2017 року.

“Польська традиція, якої ми дотримуємося, не має нічого спільного з антисемітизмом, від якого ми далекі наскільки це можливо, і нічого спільного з расизмом”, - сказав він.

Марш незалежності у Варшаві став традицією, починаючи з 2008 року з ініціативи таких польських організацій як “Національно-радикальний табір” і “Всепольська молодь”.

В українських ЗМІ повідомляли, що на таких демонстраціях у минулі роки були окремі антиукраїнські інциденти зокрема з демонстративним спалюванням українського прапора.

Українці становлять у Польщі найбільшу групу мігрантів, загальною чисельністю понад мільйон осіб.

Дивіться також: Трамп про Путіна та Крим

Трамп про Путіна та Крим. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

XS
SM
MD
LG