Спеціальні потреби

Звільнено польських прокурорів, причетних до арешту білоруського правозахисника


Білоруський правозахисник Олесь Біляцький
Білоруський правозахисник Олесь Біляцький

У Польщі звільнено двох прокурорів, які були причетні до надання Білорусі фінансової інформації щодо провідного правозахисника Олеся Біляцького.

Польська прокуратура надала данні банківських рахунків Біляцького у Польщі, з яких він здійснював платежі на потребу своєї правозахисної організації «Весна». На підставі цієї інформації білоруська влада заарештувала правозахисника за звинуваченням в ухилянні від податків. За словами генерального прокурора Польщі Анджея Шеремета, прокурори діяли всупереч вказівкам Міністерства закордонних справ країни.

Цей інцидент поставив Польщу у незручне становище, оскільки вона активно підтримує демократичний рух в Білорусі. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський приніс вибачення та пояснив, що білоруські правоохоронні органи використали обхідні шляхи міжнародного співробітництва, звернувшись до процедур, які існують для боротьби зі злочинністю та тероризмом.

Правозахисна група «Весна» назвала арешт Біляцького політичною розправою за його діяльність у захисті прав людини. Його арешт викликав гучну міжнародну критику білоруської влади. Серед організацій, що засудили його арешт, - Організація з питань безпеки та співробітництва в Європі, яка назвала арешт «останнім прикладом переслідувань» в Білорусі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG