Спеціальні потреби

Оглядачі, політики у США критикують майбутню угоду щодо "Північного потоку-2" між Вашингтоном та Берліном


Західні оглядачі, політики активно коментують повідомлення про угоду між Вашингтоном та Берліном, яка, як повідомляється, дозволить не накладати санкції на російський трубопровід "Північний потік-2". Зокрема у Республіканській партії звинувачують адміністрацію США у поблажливості щодо Росії, подібно до того, як за преизидентства Трампа Демократична партія активно інтерпретувала окремі кроки його уряду, як мотивовані буцімто прихильність до Москви.

"Досі, політика Байдена щодо Росії полягає у тому, щоб дати Путіну все, чого він хоче, включно із багатомільярдним подарунком, коли Байден зняв санкції з трубопроводу "Північний потік-2" - це геополітичний провал, який позначиться на цілому поколінні", - твітує сенатор-республіканець Тед Круз, який нині затримує голосування за низку висуванців від Байдена на урядові посади, вимагаючи накладення на "Північний потік-2" санкцій, до яких Конгрес забов'язав адміністрацію США.

"Північний потік-2 посилить Росію, підірве національні інтереси Америки, та становитиме загрозу безпеці України - ключового союзника США. Президент Байден припускається значної помилки, дозволяючи його завершення", - заявив сенатор-республіканець Роб Портман.

Напередодні видання Bloomberg, посилаючись на отриманий текст проекту угоди, повідомило, що угода передбачає застосування проти Росії санкцій, якщо вона спробує використати енергію у якості зброї проти України. Значну увагу привернуло і повідомлення видання Politico, що США буцімто просило Україну не критикувати "Північний потік-2".

Раніше радник Державного департаменту США Дерек Шолле (Derek Chollet - англ.) заперечив інформацію американських ЗМІ про те, нібито адміністрація Сполучених Штатів тиснула на Україну, закликаючи не критикувати "Північний потік-2".

Відповідаючи на запитання, чи дійсно адміністрація Байдена, - як про це пише видання Politico, - просила незадоволену Україну "не робити хвиль" навколо питання газогону, Шолле заявив, що США прагнуть "близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями".

Минулого тижня у Вашингтоні канцлер Німеччини Анґела Меркель попередила Росію, що Європа вживатиме «активних дій», у випадку, якщо Москва порушить права України як газотранзитної держави. Така заява Мекрель прозвучала під час спільної прес-конференції з президентом США Джо Байденом, що відбулась в четвер в Білому домі. Тоді ж президент США заявив, що "Росії не можна дозволяти використовувати енергетику в якості зброї для примусу сусідів, або погроз їм".

Президент США постійно виступає проти «Північного потоку-2», однак рішення адміністрації США надати звільнення від санкцій для компанії Nord Stream AG та її керівника, було викликало критику навики політиків у США, які побачили в цих діях недостатню рішучість у протистоянні втіленню проекту. В Білому домі пояснили, що ще звільнення від санкцій дозволило отримати «дипломатичну можливість» для подальших переговорів з європейськими країнами.

Між тим радник Гельсінській комісії Конгресу Пол Массаро відзначає, що позиція адміністрації США щодо "Північного потоку-2" може бути пов'язана із міркуваннями Вашингтона щодо протистояння із Китаєм.

"Віддати Путіну "Північний потік-2", сподіваючись, що він залишить нас у спокої, і дозовлить нам сфокусуватись на Китаї - це приклад логіки взаємних поступок, яка доводить нас до біди. Це не лише не спрацює, але і суперечить нашим цінностям", - твітує Массаро.

Оприлюднені ЗМІ подробиці можливої угоди між США та Німеччиною розкритикував і колишній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, який заявив, що вона викликає сміх у Кремлі.

Критики Байдена також протиставляють позицію США щодо "Північного потоку-2" позицію адміністрації щодо трубопроводу Keystone XL, будівництво якого було припинено, через опозицію з боку адміністрації Байдена.

"Закриття трубопроводу Keystone, не притягнення до відповідальності росіян за напад на трубопровід Colonial Pipeline, і згода на добудову російського трубопроводу "Північний потік-2" це не те, що я би назвала підтримкою демократії перед лицем автократії. Знайте, яким є найкращий спосіб дати відсіч агресорам - Росії та Китаю? Посилення військових США, посилення промисловості США та економіки загалом, та підтримка менших суверенних держав, які обрали Захід, при цьому послаблюючи Росію та Китай", - твітує дослідниця аналітичного центру Hudson Institute Ребекка Хейнрхіс.

Дивіться також: Студія Вашингтон. США закликали Україну захищати права журналістів

Студія Вашингтон. США закликали Україну захищати права журналістів
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG