Спеціальні потреби

В ЄС розкритикували американські санкції проти Північного потоку-2


Будівництво Північного потоку-2 у Німеччині
Будівництво Північного потоку-2 у Німеччині

Топ-дипломат Євросоюзу розкритикував США за запровадження санкцій щодо Північного потоку-2.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив: “Я глибоко стурбований тим, як почастішало застосування санкцій, або загрози санкцій, з боку США на адресу європейських компаній або інтересів”.

Таким чином він відреагував на нові інструкції Державного секретаря США Майка Помпео щодо нафтопроводів "Північний потік-2" та "Турецький потік-2", оприлюднені у середу 15 липня.

Принципово Європейський Союз виступає проти застосування санкцій третьою стороною щодо європейських компаній, які ведуть легітимний бізнес

У документі Держсекретаря США йдеться, в разі якщо стане відомо, що європейські компанії співпрацюють із цими російськими енергетичними проектами, ці компанії ризикують потрапити під американські санкції.

“Принципово Європейський Союз виступає проти застосування санкцій третьою стороною щодо європейських компаній, які ведуть легітимний бізнес”, - заявив Боррель.

“Більше того, ЄС вважає, що екстериторіальне застосування санкцій суперечить міжнародному законодавству. Європейська політика має визначатись тут у Європі, а не третьою країною”, - додав дипломат.

Боррель закликав Сполучені Штати скасувати загрозу санкцій і закликав США до “відкритого діалогу”.

“Там, де існують різні погляди на політику, Європейський Союз завжди відкритий до діалогу. Але це не може відбутися, коли є загроза санкцій”, - заявив Боррель.

Сполучені Штати неодноразово висловлювались проти спроб Росії провести нафтопровід в обхід України до Європи

Санкції США направлені, в першу чергу, на два російські проекти із нафтопроводу в Європу “Північний потік-2” і “Турецький потік-2”.

Боррель у своїй заяві не згадував українські чи російські інтереси.

Сполучені Штати неодноразово висловлювались проти спроб Росії провести нафтопровід в обхід України до Європи, щоб таким чином ізолювати Україну від міжнародного ринку нафти та використовувати "блакитне паливо" як політичний інструмент у відносинах з Європою.

У середу Помпео заявив, що нові інструкції щодо санкцій є попередженням для компаній, аби ті “забралися (з проектів - ред.) зараз або ризикували б наслідками”.

Дивіться також: Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка

Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

XS
SM
MD
LG