Спеціальні потреби

Зеленський може розгубити "політичний капітал" через необережне поводження з Коломойським - екс-посол США в Україні


За перші місяці на посаді Володимир Зеленський напрацював серйозний політичний капітал і в Україні, і серед друзів Києва на Заході

Екс-посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер вважає, що компроміс з приводу "Приватбанку" між владою України та бізнесменом Ігорем Коломойським міг би призвести до втрати президентом України Володимиром Зеленським частини підтримки на Заході. Про це він заявив на своїй сторінці у Twitter.

"За перші місяці на посаді Володимир Зеленський напрацював серйозний політичний капітал і в Україні, і серед друзів Києва на Заході, включно з МВФ. Він має обережно поводитись з Коломойським (наприклад, жодного "компромісу" щодо "Приватбанку", щоб не розгубити значну частину цього політичного капіталу", - відзначив екс-посол США в Україні.

Раніше низка міжнародних оглядачів та експертів заявили, що контакти Зеленського та його команди з Коломойським, і повідомлення про буцімто спроби вирішити ситуацію навколо "Приватбанку" з суперечливим бізнесменом завдають шкоди ставленню до України.

Увагу до взаємин між Зеленським та Коломойським привернула інформація у ЗМІ про переговори між президентом та його командою і Ігорем Коломойським. Зокрема видання Financial Times повідомило, що сторони контактують з метою вирішити ситуацію навколо "Приватбанку".

"Це не прокатить з МВФ, які і підштовхували до націоналізації "Приватбанку", - заявив у соціальній мережі Twitter британський економіст Тімоті Еш.

Стурбованість з приводу буцімто переговорів між владою України та Коломойським висловили і в Американській торговельній палаті в Україні.

У вівторок прем'єр-міністр України Олексій Гончарук зробив заяву, що "pодних перемовин уряд ні з ким не веде".

Дивіться також: Український кокус: США та ЄС зацікавлені у безпеці, економічному та військовому здоров’ї України

XS
SM
MD
LG