Спеціальні потреби

Росія намагатиметься використати конституційний процес в Україні у своїх цілях – експерт


Ця децентралізація - не те, чого хоче Кремль - екс-посол США в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Ця децентралізація - не те, чого хоче Кремль - екс-посол США в Україні. Відео

Стівен Пайфер каже, однак, що запропонований формат децентралізації суттєво відрізняється від бажань Кремля.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер схвально відреагував на сьогоднішнє голосування у Верховній Раді. Екс-дипломат, а тепер експерт Інституту Брукінґса у Вашингтоні, Пайфер пояснив в інтерв’ю «Голосу Америки» чому Україні вигідно негайно проводити децентралізацію влади.

«На мою думку, Україна повинна проводити процес децентралізації влади з двох причин. Перша, переміщення влади вниз до обласного та муніципального рівня призведе до більш відповідального, підзвітного, ефективного урядування. Я не говорю лише про Донбас, а про Україну загалом. Друга причина, чому треба проводити децентралізацію, тому що це ключовий пункт Мінських угод. Дуже важливо, щоб Україна виглядала стороною, яка робить усе, що вона може зробити для імплементації Мінських домовленостей…

«Бо у кінці року, коли люди запитають, чому Мінськ-2 провалився - на жаль, я не думаю, що Мінські угоди будуть виконані - тож коли люди запитають чому так сталося, Київ повинен скласти усю вину на росіян та сепаратистів. І це буде важливо для подальшої підтримки України на Заході, в першу чергу в Європі та продовження економічних санкцій проти Росії», - заявив експерт Інституту Брукінґса.

Стівен Пайфер не погоджується з опонентами реформи, які стверджують, що децентралізація в Україні не на часі оскільки ж вона проводиться під зовнішнім тиском.

«Я думаю, що це є важливою частиною демократичних реформ в Україні. Навіть коли я працював послом в Україні в кінці 90-их, навіть тоді ми виступали за децентралізацію політичної влади в Україні. Бо уряд у Києві не може ефективно приймати рішення, які стосуються обласного і муніципального рівня. Наприклад, передача повноважень у сфері медичного забезпечення та освіти на місцевий рівень має великий сенс.

Коли росіяни говорять про федералізацію, вони хотіли б щоб Донбас впливав не лише на місцеві питання але, щоб він міг втручатися і руйнувати питання національної політики
Стівен Пайфер

«Деякі ключові питання національної політики, наприклад, оборона, міжнародні відносини, макроекономіка – ці повноваження повинні залишатися у Києві. Але децентралізація інших аспектів урядування має сенс для України. Таким чином Україна розвиває політичну систему, яка відповідає європейській», - зазначив Стівен Пайфер.

Росія намагатиметься використати конституційний процес в Україні у своїх цілях, переконаний Пайфер. Але запропонований формат децентралізації суттєво відрізняється від бажань Кремля.

«Росіяни постійно шукають шляхи для дестабілізації України. Якщо подивитися як Росія діяла починаючи з 2014, стає чітко зрозуміло, що головною метою Кремля є відволікти увагу і дестабілізувати уряд в Києві, зробити складнішим для цього уряду процес проведення політичних реформ.

«Коли росіяни говорять про федералізацію, вони хотіли б щоб Донбас впливав не лише на місцеві питання але, щоб він міг втручатися і руйнувати питання національної політики. Але ніхто на Заході цього від України не вимагає. Я думаю можливо передати частину повноважень з центру на місця, і одночасно зберегти владу у Києві для формування та реалізації питань загально державного рівня. Україна може провести децентралізацію розумно», - вважає екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.

Дивіться також: Україна не повинна повертати борги Януковича Росії - економіст

Україна не повинна повертати борги Януковича Росії - економіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG