Спеціальні потреби

Російські розвідники досліджували підводні кабелі поблизу Ірландії – The Sunday Times


Російські розвідники в Ірландії складали точну мапу підводних кабелів, що поєднують Європу та Америку, повідомляє The Sunday Times з посиланням на дані ірландської поліції, пише Business Insider. Перебування росіян в порту Дубліна також спонукало країну посилити заходи безпеки в районі, зауважує видання.

Такі дії поновили підозри ірландських служби безпеки, що російська військова розвідка ГРУ намагається отримати розвіддані проти ЄС та Британії, повідомляє The Sunday Times, на основі інформації від джерел у службі безпеки та збройних силах країни. Росіяни також можуть планувати пошкодити кабелі, говорить Джон Сайфер, колишній службовець ЦРУ в коментарі виданню.

На думку експерта з міжнародної злочинності британського Королівського інституту об'єднаних послуг Марка Галеотті, якого цитує видання, росіян також може цікавити діяльність великої кількості високотехнологічних компаній, які мають свої офіси в Дубліні, включаючи Google, Airbnb, Facebook та Twitter. Галеотті також відзначив, що Ірландія не має власної контррозвідки і тому є порівняно вразливою до таких дій.

Мережа підводних оптоволоконних кабелів є важливою для забезпечення зв'язку між континентами та проведення фінансових операцій.

Дивіться також: Українська безпека - це безпека Європи: підсумки Мюнхенської конференції. Відео

Українська безпека - це безпека Європи: підсумки Мюнхенської конференції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

XS
SM
MD
LG