Спеціальні потреби

"Доказ воєнного злочину" - український фотограф Євген Малолєтка отримав престижну премію для фотожурналістів World Press Photo


Фотографією року у конкурсі фотожурналістів World Press Photo став знімок українського фотографа Євгена Малолєтки з вагітною жінкою у Маріуполі.

"На думку суддів конкурсу, ця фото передає абсурдність і жах війни. Це точне відображення подій року та є доказом воєнних злочинів, які російські війська вчиняють проти українського цивільного населення. Цей образ постає як глибоко болючий історичний факт і висвітлює вбивство майбутніх поколінь українців. Надаючи платформу для цього знімку, судді сподіваються, що світ зупиниться і визнає нестерпні реалії цієї війни та замислиться над майбутнім України», - мовиться у коментарі суддівської комісії до цієї нагороди.

Лауреат премії Євген Малолєтка раніше в інтерв’ю Голосу Америки розповідав про необхідність присутності журналістів у воєнних конфліктах саме для документування історії.

Маріуполь. Фото Євгена Малолєтки, 11 березня 2022 року
Маріуполь. Фото Євгена Малолєтки, 11 березня 2022 року

"Під час війни журналіст має виконувати свою роботу, як пожежник, як лікар, як поліцейський - всі мають виконувати функцію. І наша функція - інформувати людей про те, що відбувається", - сказав Євген.

Фотограф також розповів, як опинився біля пологового будинку саме в момент обстрілу:

“В цей день ми були на масових могилах. Потім хотіли поїхати зарядити свої акумулятори в ІІ обласну лікарню, бо в нас вже все було розряджене. Офіс Червоного хреста був розбомблений ударом, і ми вже не могли заряджатися в них, як ми це робили раніше. Спочатку хотіли поїхати в обласну лікарню, але там був дуже потужний обстріл. Ми повернулися в центр, і почули гул літака та серію потужних вибухів. Неможливо вгадати, куди саме вдарить літак, це нереально. Але так сталося, що ми були неподалік і відреагували. Подивилися, куди саме прилетіло, і виїхали на місце. Тоді побачили, що це пологове віділення, звідти евакуюють жінок, дітей, люди виходять з підвалів. А потім - знову гул літака, і всі знову забігають в підвал, евакуація поранених, і дак далі, і так далі»,- розповів Євген.

На питання, чи ця зйомка була емоційно найважчою, він відповідає, що «було складно реагувати».

Немовлята у бомбосховищі, Маріуполь. Фото Євгена Малолєтки. 15 березня 2022 року
Немовлята у бомбосховищі, Маріуполь. Фото Євгена Малолєтки. 15 березня 2022 року

«Ми всі – як лікарі. Коли їм привозять дитину 17 місяців, півгодини її качають, вколюють адреналін, і ще адреналін, і інші препарати, і ти потім бачиш, як лікарі починають плакати, і ти плачеш одразу з ними і потім себе питаєш: Чому? Чому це відбувається? Навіщо це люди роблять взагалі?»

Євген Мамолєтка родом з Бердянська, працював для низки міжнародних ЗМІ, зокрема, Associated Press, Al Jazeera, Der Spiegel та інші.

Як повідомляв Голос Америки, у грудні минулого року видання The Guardian визнало його «Фотографом року».

Дивіться також: Євген Малолєтка та Василіса Степаненко - одні з останніх журналістів, які залишили Маріуполь, коли у місто увійшли російські окупанти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG