Спеціальні потреби

Філіппіни: мусульманські бойовики проти військових


Замбоанґа
Замбоанґа
Четвертий день триває протистояння на півдні Філіппін між урядовими силами та бойовиками Національно-визвольного фронту Моро.

За повідомленням військового командування, загинуло щонайменше дев’ятеро осіб. Урядові війська оточили чотири села на південному острові острові Мінданао, що утримуються близько 200 мусульманськими повстанцями. За повідомленнями, повстанці використовують мирних мешканців, чимало з яких взято в заручники, як людський щит.

Близько 13 тисяч мешканців портового міста Замбоанґа та сусідніх сіл залишили свої домівки. Багато районів міста з мільйонним населенням – спорожніло.

За словами мера міста, переговори з бійцями-ісламістами тривають. Повстанці закликають до вирішення конфлікту за допомогою міжнародних посередників.

Повстанці домагаються більшої автономії для переважно мусульманського півдня країни. Вони підписали мирну угоду з урядом у 1966 році. Проте, деякі члени Фронту Моро продовжують боротьбу, кажучи, що Маніла не виконала своєї обіцянки щодо економічного розвитку регіону.
XS
SM
MD
LG