Спеціальні потреби

У День народонаселення експерти нагадують про перенаселення планети і закликають інвестувати у планування сім'ї


Світовий торговий Центр у Нью-Йорку. Приріст населення у США торік впав на 4% порівняно з попереднім роком.
Світовий торговий Центр у Нью-Йорку. Приріст населення у США торік впав на 4% порівняно з попереднім роком.

Населення світу щороку зростає на 80 мільйонів людей. За кількістю населення, у кожні 38 днів у світі з'являється новий Нью-Йорк, або кожні 18 днів - новий Лос-Анджелес.

Про це у День народонаселення, 11 липня, пише Меріен Старкі, віце президентка організації “Зв'язок між населенням”, це неприбуткова компанія, мета якої - покращувати обізнаність людей щодо проблем із населенням, про планування сім'ї та репродуктивне здоров'я.

Старкі звертає увагу на проблему перенаселення планети. Півстоліття тому на Землі проживало 3,5 мільярдів людей, і це вже вважалось перенаселенням, - пише експертка у статті для видання The Hill. Cьогодні ж населення планети складає 7,8 мільярдів людей.

За останній рік найбільший приріст населення спостерігався в Африці, на півдні Сахари, в Азії та Латинській Америці - в слабше розвинених країнах.

За даними дослідницького центру П'ю, в останні роки у розвинених країнах навпаки знижується рівень народжуваності.

До прикладу, у США рівень народжуваності продовжує знижуватись вже 6 років поспіль, і в 2020 році ця цифра зменшилась на 4%, порівняно з попереднім роком. Про це свідчакть дані Центру П'ю. Раптове зменшення народжуваності помітили також у Японії, Бельгії, Італії та Франції.

Меріен Старкі зауважує, що бідні країни, де збільшується кількість населення, потребуватимуть також більше ресурсів - питної води, харчів, охорони здоров'я, освіти та робочих місць. Ці країни також потребуватимуть захисту навколишнього середовища - чистого повітря, родючої землі, лісів для будівельних матеріалів та рослинності для випасу худоби.

“Всі ці потреби стає все складніше задовольнити у контексті швидкого росту населення”, - пише віце президентка організації “Зв'язок між населенням” Меріен Старкі.

Зарадити проблемі перенаселення могло б планування сім'ї, пише Старкі. "Давайте закликати наших обраних представників уряду бути лідерами в інвестиціях у міжнародне планування сім’ї. Планування сім’ї - це інвестиція", - пише експертка.

Дивіться також: Прибирання будинків: як працює цей бізнес у США - на прикладі компанії, власницею якої є українка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG