Спеціальні потреби

Зеленський демонструє готовність до перемовин, а Росія відповідає ракетами - США в ОБСЄ


Архівне фото: Будівля Ради ОБСЄ у Відні, Австрія. (AP Photo/Lisa Leutner)
Архівне фото: Будівля Ради ОБСЄ у Відні, Австрія. (AP Photo/Lisa Leutner)

Президент України Володимир Зеленський чітко продемонстрував готовність до припинення війни, але Кремль відповідає на дипломатичні кроки України ще більшим насильством. Про це заявив посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер, у своєму виступі на засіданні постійної ради ОБСЄ у Відні в четвер.

Карпентер ще раз засвідчив позицію США щодо того, що "лише Україна та її демократично обране керівництво можуть вирішувати коли і як проводити перемовини, а США повністю підтримують їх у відновленні суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах".

Посадовець підкреслив: Україна продемонструвала готовність до щирих перемовин.

"Якою ж була відповідь Росії? Ще один раунд масованих атак по території України, що вбиває цивільних і руйнує інфраструктуру", - заявив він. Карпентер нагадав, що Росія провела більше 100 ракетних пострілів по території України, які пошкодили 15 енергооб'єктів і перервали постачання електроенергії для 10 мільйонів домогосподарств.

Тепер черга Росії показати готовність до завершення війни шляхом дипломатії, каже Карпентер. "Росія - єдина, хто розв'язав цю війну. Росія - єдина причина, чому війна триває. Росія має зупинити цю війну сьогодні", - проголосив дипломат.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що не виключає мирних переговорів з Росією, але з "іншою" владою країни – "з тією, що справді готова до миру, [...] яка готова визнати, що вони – окупанти". При цьому ​у виступі перед учасниками саміту "Групи двадцяти" Зеленський представив "українську формулу миру" із 10 пунктів.

У Кремлі, де повномастшабну війну від 24 лютого продовжують називати "спецоперацією", після чергових ракетних ударів по містах України заявили, що "українська сторона не хоче жодних переговорів".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG