Спеціальні потреби

Пентагон хоче більшої допомоги від НАТО у боротьбі проти ісламістів


Міністр оборони США Марк Еспер заявив, що він розраховує на додаткову допомогу від союзників по НАТО в боротьбі з екстремістським угрупуванням "Ісламська держава" в Іраку і підтримку оборонних зусиль американських військовиків на Близькому Сході в ширшому плані.

В інтерв'ю дорогою в Брюссель на нараду міністрів оборони країн НАТО Еспер заявив журналістам, що він хоче, щоб країни Альянсу збільшили підтримку сил безпеки Іраку.

"Якщо вони виділять на це додаткові сили, це дозволить нам скоротити [навантаження на свої війська]", - сказав він.

Еспер шукає можливості скоротити американську військову присутність в Іраку, щоб частина військовиків могла повернутися додому і сфокусуватися на довгострокових викликах, особливо з боку Китаю. Також він вивчає можливість виведення частини військ з Африки.

Зараз в Іраку дислоковано близько 5 тисяч американських солдатів. Вони продовжують багаторічну роботу з підготовки та консультування іракських сил безпеки для запобігання відродження "Ісламської держави". Крім того, через 18 років після вторгнення США до Афганістану для повалення Талібану, в цій країні перебувають близько 12 тисяч американських військових.

Еспер обговорюватиме Ірак, Афганістан та інші військові питання на нараді в штаб-квартирі НАТО в середу і четвер, де, зокрема, участь братиме й Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Після цього глава Пентагону поїде на міжнародну конференцію з безпеки в Мюнхен.

Дивіться також: Що громадяни країн-членів НАТО думають про захист союзних держав – дослідження. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG