Спеціальні потреби

Попит на американську зброю зріс, після того, як вона проявила себе в Україні 


Фото: американська система HIMARS та японська 12SSM на виставці в Японії, червень 2022 року. REUTERS/Issei Kato
Фото: американська система HIMARS та японська 12SSM на виставці в Японії, червень 2022 року. REUTERS/Issei Kato

ВАШИНГТОН (AP) — Оскільки інші країни бачать вплив американської зброї на війну в Україні, Пентагон отримує все більше запитів на її придбання. Покупці цікавляться різними системами, включно з високотехнологічною реактивною системою залпового вогню, яку українські війська успішно застосували проти російських сховищ боєприпасів, повідомили в п'ятницю чиновники Міноборони.

Білл Лаплант, заступник міністра з питань закупівель, сказав журналістам, що Пентагон співпрацює з оборонною промисловістю, щоб розширити виробничі лінії і задовольнити попит на пувну зброю як в Америці, так і за кордоном. Він сказав, що деякі країни цікавляться купівлею високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS.

У результаті, за його словами, США мають, як поповнити системи HIMARS, які вони надіслали в Україну — оціночна вартість цього становить 33 мільйони доларів —, так і передбачити майбутній попит на продаж за кордон.

За даними Пентагону, відомство вже працює над заміною близько 7 мільярдів доларів зброї та обладнання, які були швидко надані Україні зі сховищ. З них зброї на близько 1,2 мільярда доларів вже було законтрактовано, і приблизно половина цього - на виробництво ракет Stinger

Конгрес виділив загалом 12,5 мільярда доларів на таку заміну цього року, а також ще 6 мільярдів доларів на виробництво зброї та обладнання для України.

Частину грошей проінвесторвано в оборонно-промислову базу, щоб компанії могли або розширити, або прискорити виробництво.

«Ми як і раніше прагнемо виконувати контракти якомога швидше, щоб, зрештою, надіслати чіткий і постійний сигнал попиту нашим партнерам у галузі», — сказав ЛаПлант. Наприклад, сказав він, зараз промисловість виробляє близько 14 400 снарядів для гаубиць щомісяця, але планується за три роки збільшити це до 36 000.

Навіть така сума, зазначив він, може не відповідати потребам. Тому армія США зв’язалася з іншими компаніями по всьому світу, щоб купити 250 000 раундів таких снарядів.

У деяких випадках, сказав Лаплант, збільшити виробничі потужності просто, а в інших потрібен творчий підхід. Відновлення виробництва ракет Stinger, за його словами, змусило підрядників придумати альтернативні частини для заміни застарілих.

Саша Бейкер, заступниця міністра оборони з питань політики, заявила, що новий аташе з питань оборони США в Києві бригад. генерал Гаррік Гармон намагається краще зрозуміти, що українські сили використовують найбільше.

Вона сказала, що призначення Гармона дозволило США збільшити нагляд і можливість отримувати «інформацію в реальному часі про те, що бачать і переживають українці, і що їм може знадобитися».

ЛаПлант сказав, що пізніше цього місяця він зустрінеться з офіційними особами з питань закупівель і зброї з інших країн НАТО та союзників, щоб обговорити, як вирішити проблеми з ланцюгом поставок і збільшити виробництво необхідного обладнання. Він сказав, що група також обговорить, як різні країни можуть збільшити використання взаємозамінного обладнання а також такого, яке легше використати на системах союзників.

XS
SM
MD
LG