Спеціальні потреби

«Росія не дочекається, щоб міжнародна спільнота покинула Україну» - Пентагон


У Пентагоні відзначили ефективне використання бронетехніки українцями під час контрнаступу. (AP Photo/Костянтин Ліберов)

Західна підтримка України в її боротьбі з російською агресією залишається непохитною і це не зміниться, незважаючи на дії Росії заявив на брифінгу високопосадовець в Пентагоні.

«Росія повинна зрозуміти, що міжнародна спільнота стоїть за Україною, що Росія не може розраховувати на те, що вона якимось чином протримається і чекатиме, поки міжнародна спільнота ослабне», – сказав високопоставлений чиновник Пентагону під час закритого брифінгу для преси у понеділок, 12 вересня.

Російські війська на Харківщині відступають через кордон

За даними Пентагону, на території Харківської області російські війська відступили під натиском українців та відійшли на північ і схід, багато з них перейшли кордон з Росією.

«Українські сили, ймовірно, взяли під контроль Куп'янськ та Ізюм, а також менші села», - сказав він та повідомив, що до Міністерства оборони США надходять «неофіційні повідомлення про покинуту російську техніку, що може свідчити про дезорганізацію російського командування та управління».

Російські війська продовжують зосереджувати зусилля від Сіверська до Бахмута, сказав він, припустивши, що саме Бахмут є центром, де російські сили намагаються закріпитися. У Пентагоні продовжують спостерігати інтенсивне використання артилерії та авіаударів з блоку росіян.

У районі Херсона, сказав високопосадовець Пентагону, вони продовжують спостерігати «навмисні та вивірені операції з боку українців, які включають помірний рух вперед», - повідомляє кореспондент «Голосу Америки» Джефф Селдін.

Українці майстерно використовують нову техніку, можливе постачання винищувачів

Чиновник Пентагону відзначив, наскільки ефективно українські військові використовують бронетехніку в рамках поточного контрнаступу. Крім того, використовуючи таку високоточну зброю як HIMARS, Україна змушує Росію реагувати, змінюючи динаміку на полі бою.

За його словами, США вважають, що підхід США до допомоги Україні в її протистоянні російської агресії є успішним, а останні обговорення контактної групи по Україні на авіабазі Рамштайн в Німеччині мали «сильний акцент» на розбудові можливостей України в середньостроковій та довгостроковій перспективі.

У цих часових рамках, вважають у Пентагоні, необхідно розглянути питання постачання Україні винищувачів.

Наступом на Харківщині керують самі українці

Відповідаючи на питання щодо підтримки США українського наступу на Харківському напрямку, він відповів, що вони перебувають у тісному контакті з українськими військовими.

«Ми, звичайно, надаємо їм інформацію про умови, але врешті-решт це український вибір. Українські військові, українське політичне керівництво прийняли рішення про те, як вести цей контрнаступ».

Також він розповів, що, за їхньою інформацією, Росія отримала кілька безпілотників з Ірану та зв'язалася з Північною Кореєю щодо артилерії. Але у них немає нової інформації щодо спроб Росії оснастити новою зброєю свій контингент в Україні.

Росія зробила прорахунки щодо власних спроможностей

За його словами, Росія «зробила низку справді величезних прорахунків», не лише щодо підтримки світовим співтовариством України, а й щодо власних спроможностей. Виглядає, що її військове керівництво не усвідомлювало слабкостей російської армії. У США побачили, як ці слабкості проявляються зі самого початку військового вторгнення – у невдачі досягнення початкової мети – захоплення Києва та повалення уряду.

За його словами, це було лише питанням часу, коли ці проблеми - можливості солдатів, матеріально-технічного забезпечення та командування - почали проявлятися на східному напрямку, де росіяни, на їхню думку, мали перевагу.

США стежать за обстрілами ЗАЕС

Крім того, представник Пентагону зазначив, що США продовжують спостерігати за обстрілами поблизу ЗАЕС. За їхніми даними, протягом останніх кількох днів Росія посилила авіаудари по кількох областях України, що призвело до відключення електроенергії.

Жодна зі сторін не контролює авіапростір над Україною, сказав він, відповідно до повідомлення кореспондента «Голосу Америки».

Коли його запитали про можливий наступ українських військових на Крим, представник Пентагону відповів, що «ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України», очевидно, звертаючись до офіційної політики США невизнання спроби російської анексії Криму.

Він зазначив, що Росія має понад десяток кораблів у Чорному морі, включно з кораблями, оснащеними ракетами «Калібр», які брали участь у авіаударах по Україні. Втім, рух кораблів із зерном із чорноморських портів України продовжується.

За словами державного секретаря США Ентоні Блінкена, український наступ був добре спланований та зміг відбутися завдяки військовому оснащенню з боку США.

«Те, що вони зробили, було дуже методично сплановано, і, звичайно, вони користувалися значною підтримкою Сполучених Штатів та багатьох інших країн у тому, щоб переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, необхідне для проведення цього контрнаступу», – сказав Блінкен під час прес-конференції в Мехіко-Сіті. На його думку, війна в Україні триватиме деякий час, оскільки Росія все ще має значні військові можливості.

Росії знадобляться роки, щоб відновити втрачений потенціал – британська розвідка

За даними Міністерства оборони Великої Британії, із Харківської області протягом останнього тижня були виведені частини 1-ї гвардійської танкової армії, які підпорядковуються Західному військовому округу Російської федерації.

Ще на початковому етапі вторгнення, повідомляє британська розвідка, вони зазнали значних втрат і не були повністю відновлені до початку українського контрнаступу в Харківській області. Перша гвардійська танкова армія «була однією з найпрестижніших російських армій, призначена для оборони Москви та для проведення контрударів у разі війни з НАТО». На думку британського уряду, Росії знадобляться роки, щоб відновити цей потенціал.

Напередодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що від початку місяця українські військові звільнили понад 6 тисяч квадратних кілометрів території України на сході й на півдні, і контрнаступ продовжується. Це, за підрахунками західних оглядачів, більше, ніж російська армія могла захопити за п'ять місяців широкомасштабної війни.

У суботу, 10 вересня, Міністерство оборони Росії вперше від початку наступу українських сил на Харківському напрямку непрямо підтвердило відступ, назвавши це «перегрупуванням» російських сил.

Деяка інформація надійшла від Reuters, Радіо Свобода.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG