Спеціальні потреби

Пентагон повідомив, яке обладнання входить в новий пакет допомоги Україні 


“Цей пакет допомоги підкреслює постійне зобов’язання США задовольнити нагальні потреби України через надання їй систем протиповітряної оборони та боєприпасів" - заявили у Пентагоні. Фото: Reuters/Valentyn Ogirenko
“Цей пакет допомоги підкреслює постійне зобов’язання США задовольнити нагальні потреби України через надання їй систем протиповітряної оборони та боєприпасів" - заявили у Пентагоні. Фото: Reuters/Valentyn Ogirenko

Пентагон оголосив, яке військове обладнання увійде в новий пакет безпекової допомоги Україні на суму 1,2 мільярда доларів.

Серед іншого, США замовлять для України:

 • системи протиповітряної оборони;
 • артилерійські боєприпаси;
 • обладнання для інтеграції західних пускових установок, ракет і радарів із ППО України;
 • боєприпаси для боротьби з ворожими дронами;
 • артилерійські снаряди калібру 155 мм;
 • фінансування доступу до супутникових зображень;
 • фінансування військових навчань та техобслуговування.

За повідомленням Міністерства оборони США, цей пакет посилить протиповітряну оборону України та сприятиме забезпеченню українських потреб в артилерійських боєприпасах.

“Цей пакет допомоги підкреслює постійне зобов’язання США задовольнити найнагальніші потреби України шляхом надання критично важливих можливостей у найближчій перспективі, таких як системи протиповітряної оборони та боєприпасів, а також нарощування спроможності Збройних Сил України захищати свою територію та стримувати російську агресію протягом тривалого періоду”, - йдеться у прес-релізі Пентагону.

Допомога надається в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), це означає, що США планують закупити чи замовити це обладнання у партнерів або виробників. На фінансування цієї допомоги можуть піти місяці або й роки.

Попередні пакети допомоги Білий дім оголошував з ініціативи президентських повноважень, це передбачало відправлення військового обладнання із власних запасів Пентагону, відтак постачання відбувалось швидко.

Включно з цим пакетом, військова допомога США Україні загалом складе майже 37 мільярдів доларів з моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Рішення ухвалили, коли Україна готується до весняного контрнаступу проти російських військ, а захист повітря є нагальною потребою ЗСУ.

 • 16x9 Image

  Голос Америки

  Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG