Спеціальні потреби

Думки українців про пенсійну реформу


Минулого тижня Верховна Рада схвалила у першому читанні урядовий варіант пенсійної реформи. Остаточно ухвалити законопроект урядовці планують на початку липня, що дасть змогу Україні вже незабаром отримати черговий транш Міжнародного валютного фонду.

Урядовий законопроект передбачає, зокрема, підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років та збільшення на 10 років стажу, необхідного для нарахування мінімальної пенсії. У такий спосіб реформатори сподіваються подолати дефіцит Пенсійного фонду.

А тим часом опоненти влади кажуть, що пенсійна реформа у тому вигляді, у якому її пропонує уряд, є спробою вирішити проблему за рахунок пересічних пенсіонерів. Опозиція вказує на небажання влади скорочувати VIP-пенсії, а також на відмову парламенту денонсувати угоду про уникнення подвійного оподаткування з Республікою Кіпр. Угода з Кіпром – стверджують критики влади – дає змогу українським олігархам не платити податки, які, у разі надходження в казну, могли б з лихвою перекрити пенсійний дефіцит.

У зв’язку з дискусіями, що точаться останнім часом, ми запитали: чи очікуєте Ви позитивних результатів від пенсійної реформи?

Результати опитування:

так - 5%
ні - 92%
не знаю - 3%

А ось, що думають про пенсійну реформу мешканці столиці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG