Спеціальні потреби

В Україні почали роботу чергові добровольці Корпусу миру США


У Києві склала присягу чергова, 38-а група волонтерів Корпусу миру США. Американські добровольці в Україні працюють за трьома напрямками: викладання англійської мови, розвиток громад, розвиток молоді. Відколи Корпус миру у 1992 році почав діяти в Україні, тут побувало понад 2300 волонтерів.

Серед нових добровольців – Деніел Додс із Каліфорнії, який їде у райцентр Герца в Чернівецькій області – викладати тамтешнім школярам англійську мову. Абрам Лайонз із штату Вашингтон працюватиме з важкими підлітками на Львівщині.

А каліфорнійка Кетрін Ромеро допомагатиме наркозалежним та ВІЛ-інфікованим у Полтаві. Чому стала волонтеркою, пояснює так:

«Це була мрія всього мого життя. Мені виповнилося 8, коли Джон Кеннеді заснував Корпус миру. Минуло 50 років – і ось я тут».

Нова група – сімдесят двоє волонтерів Корпусу миру США приступає до дворічної місії в Україні. Вони поїдуть у найвіддаленіші містечка і села – організовувати шкільне самоврядування, дбати про екологію, опікуватись хворими на СНІД.

До присяги волонтерів служити привів заступник голови дипломатичної місії США в Україні Джеймс Петтіт.

«Ми прагнемо надавати допомогу в невеликих населених пунктах. Хоч деякі добровольці живуть у містах, багато поїдуть у віддалені села. Як показує практика, чим менше населений пункт, тим більший вплив мають наші добровольці», – зазначив Петтіт.

Як каже Дуґлас Тешнер, директор Корпусу миру США в Україні, найбільший попит серед українців на англійську мову.

«Найпомітніше зросте кількість вчителів англійської мови. У вересні ми очікуємо прибуття 175 нових добровольців. Більшість з них будуть викладачами англійської. Про це нас просив український уряд».

Корпус миру в Україні – найчисельніший у світі. Поповнення очікуюють вже восени.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG