Спеціальні потреби

Корпус Миру працює вже 50 років


50 років тому, за наказом президента США Джона Кеннеді було створено Корпус Миру. З того часу більше 200 тисяч волонтерів корпусу працювали у найбідніших країнах світу. Сьогодні, незважаючи на складність завдань та скорочення бюджетного фінансування, волонтери продовжують приходити до корпусу Миру.

У 1961 році на південній галявині Білого Дому Джон Кеннеді розповідав волонтерам, що в цілому світі про Америку будуть судити за їх поведінкою.

«Чим краще враження ви справите своєю відданістю справі, відданістю свободі та захисту прав людини, Тим як ви пишаєтесь Батьківщиною та її традиціями, тим кращою буде думка про Америку», - сказав тоді президент Америки.

З того часу більше 200 тисяч волонтерів працювали в різних країнах світу. Одним з них був і Аарон Вільямс, який нині очолює Корпус Миру.

«Де б я не був я зустрічаю людей які свого часу пересікались з волонтерами Корпусу Миру. Цей досвід дуже позитивно вплинув на цих людей. Серед них – прем’єр-міністри, президенти, урядовці, лідери великих компаній у своїх країнах», - розповідає Аарон.

Прихильники Корпусу Миру кажуть, що він допомагає досягати цілей американської зовнішньої політики, за мізерні кошти - порівняно з військовим бюджетом США. Втім Барака Обама не виконав обіцянку подвоїти кількість Корпусу, а Конгрес - планує зменшити її бюджет на десятки мільйонів доларів.

Втім це не стримує нових волонтерів. Наприклад, Супрія Шах – студентка університету імені Джорджа Вашингтона в американській столиці. Вона працює на громадській роботі і очікує своєї черги працювати в іншій країні.

Її товариш, Метт Франколіно також чекає на нове завдання. Минуле літо він провів у Західно Африканському селі без електрики та водопостачання, в умовах подібних до тих, які можуть очікувати на нього під час службу у Корпусі миру.

Це були найкращі 2 місяці в моєму житті. Я сам собі не вірив. Зі мною не було мобільного, не було комп’ютера Це допомогло зрозуміти, які речі є насправді важливими у житті», - розповідає Метт.

Волонтери кажуть, що життя з місцевими родинами – відрізняє Корпус Миру від інших гуманітарних організацій. Корпус дає людині стільки ж скільки бере у неї.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG