Спеціальні потреби

Папа Франциск призначив двох жінок на посади у Ватикані, які раніше обіймали лише чоловіки


Папа римський Франциск призначив Наталі Бекар та Сатію Саммарію на посади у Ватикані, які раніше обіймали лише чоловіки.

Бекар - представниця Сестер-місіонерок Зав'єр (Xaviere Missionary Sisters), стане співзаступницею секретаріату Синоду Єпископів, що готує головні зустрічі світових єпископів католицької церкви, що відбуваються кожні кілька років і присвячені різноманітним питанням. Ця посада дасть їй право голосу під час повністю чоловічих зустрічей, за що виступали чимало жінок та єпископів. Їй 52 роки, а це за ватиканськими стандартами дуже молодий вік, пише Reuters.

Мирова суддя Саммарія стане першою адвокаткою у Ватиканському апеляційному суді.

Раніше жінки брали участь у минулих синодах як спостерігачки й консультантки, але голосувати на них могли лише єпископи та інші спеціально призначені або обрані церковні посадовці.

Під час синоду 2018 року понад 10 тисяч людей підписали петицію, що вимагала надати жінкам право голосу.

Офіційні представники Ватикану назвали нові призначення "відкритими дверями", й пообіцяли - "ми побачимо, що у майбутньому туди крокують інші".

Хоча священиками у католицькій церкві й далі можуть бути лише чоловіки, у відповідь на заклики збільшити роль жінок у діяльності церкви Папа Франциск створив комісії із вивчення ролі жінок-дияконів у перших століттях існування католицизму.

Торік понтифік призначив шестеро жінок на ключові посади у раді, що стежить за фінансами Ватикану, а також призначив жінок на посади заступниць міністра закордонних справ Ватикану, директора Ватиканських музеїв та голови прес-офісу католицької церкви.

Дивіться також: Лауреат премії «ЕММІ» – про своє українське коріння

Лауреат премії «ЕММІ» – про своє українське коріння
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

XS
SM
MD
LG