Спеціальні потреби

Байден привітав візит Папи Римського до Іраку


Папа Франциск молиться у Мосулі за жертв війни в Іраку, 7 березня 2021
Папа Франциск молиться у Мосулі за жертв війни в Іраку, 7 березня 2021

Президент США Джо Байден привітав візит Папи Римського Франциска до Іраку. Як ідеться у заяві Білого дому, Байден назвав візит понтифіка історичним і бажаним для країни, що має "релігійне та етнічне різноманіття населення" й де живуть "найдавніші християнські громади світу".

"Він надіслав важливе повідомлення, як сказав сам папа Франциск, що "братерство міцніше, ніж братовбивство, що надія потужніша за смерть, а мир потужніший за війну", – мовиться в заяві Байдена.

Байден назвав символом надії для всього світу те, що понтифік відвідав місце, де, згідно з біблійним переказом, народився Авраам, та помолився в Мосулі, що страждає від релігійної нетерпимості і насильства через дії терористичного угрупування "Ісламська держава".

Президент США висловив вдячність уряду та народу Іраку за турботу, проявлену під час підготовки і проведення папського візиту, а також підкреслив своє захоплення відданості понтифіка справі гуманізму, посиленню толерантності й взаєморозуміння між релігійними громадами.

Під час першого в історії візиту голови Римо-католицької церкви до Іраку, який тривав чотири дні й завершився у понеділок, Папа Франциск побував у чотирьох містах, включаючи Мосул, що раніше був "фортецею" терористів "Ісламської держави".

Понтифік також провів першу зустріч із верховним аятоллою Іраку Алі аль-Сістані, найвищим іракським мусульманським священнослужителем.

Напередодні поїздки експерти з питань охорони здоров’я висловлювали занепокоєння, що великі зібрання людей можуть стати поштовхом до поширення коронавірусу в країні. Папа та члени його делегації зробили вакцинацію перед візитом.

Ірак переживає чергову хвилю коронавірусу, стимульовану новим, більш заразним штамом, який вперше з’явився у Великій Британії. Загалом в Іраку від COVID-19 померли 13 500 людей, захворіли 720 000.

Дивіться також: Українсько-американський музичний додаток Djooky: пісенний конкурс у твоєму телефоні. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG