Спеціальні потреби

Ув’язнений палестинський лідер закликає до масових протестів


Ув’язнений в Ізраїлі палестинский лідер Марван Баргуті
Ув’язнений в Ізраїлі палестинский лідер Марван Баргуті

У листі, який був надрукований у середу в палестинській газеті, ув’язнений в Ізраїлі палестинський лідер Марван Баргуті закликає «мільйони» палестинців по всьому світу до мирних демонстранцій. Ці протести, що мають відбутися у вересні у Палестинській автономії, в мусульманських країнах та у світових столицях, покликані підтримати членство незалежної Палестини в ООН.

Баргуті – один із популярних лідерів руху Фатх, який очолює лідер Палестинської автономії Махмуд Аббас. Баргуті був засуджений Ізраїлем до довічного ув’язнення в 2004 році за звинуваченнями у вбивствах ізраїльтян під час палестинської інтифади 10 років тому.

У своєму листі Баргуті каже, що заявка, зроблена Аббасом щодо членства незалежної Палестини в ООН, є важливим кроком у боротьбі палестинського народу за незалежність. Утім, одних дипломатичних зусиль буде недостатьно, каже він, якщо палестнський народ також не буде брати участі «в боротьбі та спротиві».

Офіційні представники Ізраїлю висловили занепокоєнння з приводу заявки палестинців, кажучи, що це може викликати антиізраїльскі заворушення в арабських країнах. Ізраїль та США виступають проти членства в ООН перед тим, як – шляхом переговорів – будуть визначені кордони майбутньої палестинської держави.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG