Спеціальні потреби

Палата представників США розглядатиме законопроект про ленд-ліз для України


Будівля Конгресу, Вашингтон
Будівля Конгресу, Вашингтон

Палата представників США у четвер розглядатиме законопроект про ленд-ліз – програму, що дозволить Вашингтону простіше та швидше надсилати військову допомогу Україні. Законопроект дозволить США надавати Україні зброю, техніку, боєприпаси та продукцію подвійного призначення за пришвидшеною процедурою.

Законопроєкт фактично дозволяє США віддавати в борг або лізинг військове обладнання за спрощеними процедурами експортного контролю. Використана військова техніка може бути списана, а оплата за знищену техніку може не стягуватися. Законопроект був представлений ще у січні на тлі повідомлень про підготовку Москви до введення військ в Україну.

На думку очільника Комітету з правил Палати представників Джима Макгаверна, Конгрес «має нагоду надіслати Путіну чіткий меседж про те, що Україна матиме ресурси для боротьби проти російського вторгнення стільки, скільки потрібно». Макгаверн розповідає, що під час Другої Світової війни програма ленд-лізу допомогла США надати допомогу в розмірі 50-ти мільярдів доларів понад 30 країнам по всьому світу, забезпечивши постачання як танків, літаків, кораблів і зброї, так і одягу, хімікатів та продовольства.

Ця програма стала відома як арсенал демократії, і сьогодні вона є такою ж важливою, як і тоді.
Очільник Комітету з правил Палати представників Джим Макгаверн

«Законопроект спрощує для адміністрації президента укладання договору ленд-ліз безпосередньо з Україною та забезпечить військову техніку, необхідну для захисту вразливого мирного населення від російського військового вторгнення», - заявляє Джим Макгаверн.

Розгляд Палатою представників законопроекту відбувається на фоні загострення наступу російських сил на сході України та заяв в Радбезі ООН про руйнування українських міст, воєнні злочини та порушення прав людини під час повномасштабної війни Росії проти України.

Збільшення темпів поставок призведе до порятунку життів.
конгресмен-республіканець Браян Фіцпатрик

«По суті, ленд-ліз усуває бюрократичну тяганину. І це дає Президенту та його адміністрації набагато більше гнучкості, коли справа доходить до поставок зброї», - говорить конгресмен-республіканець Браян Фіцпатрик в інтервʼю кореспондентці Голосу Америки Катерині Лісуновій. Він зауважує, що ленд-ліз може значно пришвидшити процес надання Україні допомоги. «Йдеться про швидкість та збільшення темпів допомоги та надання військових систем», - заявляє Фіцпатрик.

На важливості закону про ленд-ліз наголосив під час слухань в Комітеті з правил Палати представників і конгресмен-демократ Дін Філліпс: «Цей законопроект спрощує процеси надання адміністрацією в позику чи оренду оборонних одиниць Україні та іншим країнам Східної Європи на наступні два роки. Це робиться, звільняючи адміністрацію від положень закону, які тепер обмежують термін користування позиченим обладнанням лише п’ятьма роками, а також від погашення витрат за орендоване чи позичене устаткування». За його словами, закон не створить нової програми, бо право оренди вже закріплено в законі, а сприяє швидкому забезпеченню України необхідною зброєю.

Це [ленд-ліз] надає Україні ще один важливий спосіб отримання необхідної зброї для боротьби.
конгресмен-демократ Дін Філліпс

Востаннє програма діяла під час Другої світової війни, коли американська військова допомога вирушала супротивникам нацистської Німеччини, насамперед Великій Британії та СРСР.

Нагадаємо, що президент США Джо Байден планує передати до Конгресу запит на збільшення допомоги Україні а також законопроект, який розширить можливості уряду США вилучати активи російських олігархів та спрямовувати кошти, отримані від таких активів, на допомогу Україні.

Дивіться також:

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG