Спеціальні потреби

Пакистан вимагає припинити атаки США на афгансько-пакистанському кордоні


Влада Пакистану вимагає від американського уряду значно зменшити присутність агентів ЦРУ в країні, а також припинити атаки США на прикордонні з Афганістаном регіони.

Американські безпілотні літаки, дрони, викликають гнів і невдоволення у пакистанців. Втім, американські посадовці кажуть, що вони відіграють критично важливу роль у боротьбі з екстремістами в Афганістані. Атаки цих літаків є найбільш ефективною зброєю у боротьбі з осередками аль-Кайди і Талібану, які переховуються на території Пакистану.

Втім, розчарування пакистанців діями американців у їхній країні дедалі зростає. У березні працівник ЦРУ Реймонд Дейвіс був звинувачений у вбивстві двох пакистанців у Лагорі. Його відпустили лише тоді, коли родини загиблих погодилися на грошову компенсацію. Цього ж місяця Пакситан став свідком однієї з найбільших атак за участю безпілотних літаків. У результаті загинуло 40 ймовірних терористів.

Сьогодні Пакистан вимагає припинити повітряні удари на кордоні з Афганістаном і хоче, щоб США зменшили присутність агентів ЦРУ у країні. Все це відбувається у час, коли лідери обох країн намагаються налагодити стосунки. Так речник ЦРУ говорить, що керівники розвідувальних відомств обох країн мали зустріч, яка закінчилася досить позитивно.

Крістін Фейр досліджує питання безпеки Південно-азійського регіону у Джорджтаунському університеті. За її словами, Пакистан використовує справу звинуваченого у вбивствах агента ЦРУ, щоби отримати більший контроль над тим, які цілі атакують безпілотні літаки:

«Пакистан спочатку називав ці літаки найгіршим злом у світі. Тепер вони допускають їх застосування, якщо їм дадуть доступ до спускових механізмів. А згодом Пакистан може сам захотіти мати такі літаки».

Крістін Фейр каже, що нема сумнівів у тому, що США і Пакистан однаково потребують один одного і будуть далі працювати разом. Але, каже вона, Пакистан нарешті почав більш відкрито говорити про свої уподобання чи невдоволення. Адже раніше пакистанські лідери публічно схвалювали дії США, але у приватних розмовах критикували дії американців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG