Спеціальні потреби

У новому пакеті допомоги США для України будуть авіаційні ракети для підтримки контрнаступу - медіа


Американська система HIMARS під час навчань на Філіппінах, 31 березня 2023. AP Photo/Aaron Favila
Американська система HIMARS під час навчань на Філіппінах, 31 березня 2023. AP Photo/Aaron Favila

Сполучені Штати планують оголосити про новий пакет військової допомоги Україні на 300 мільйонів доларів, який вперше включатиме авіаційну ракету малої дальності Hydra-70. Про це із посиланням на американських посадовців повідомляє Reuters.

Hydra 70 - це некерована авіаційна ракета, яку виготовляє компанія General Dynamics. Їх зазвичай запускають із вогневих платформ літаків і вертольотів. Такий тип ракет використовували для ближньої авіаційної підтримки наземних військ під час воєн у В'єтнамі та Кореї. Ракети можуть допомогти Україні послабити російські наземні позиції та забезпечити підтримку з повітря контрнаступу українських сил.

За словами офіційних осіб, пише Reuters, новий пакет також включає 155-мм гаубиці, боєприпаси для гармат HIMARS і гаубиць, протитанкові ракети й міномети, вантажівки й обладнання для знесення укріплень. Вся ця військова техніка спрямовуватиметься із надлишкових армійських запасів в межах повноважень президента США.

Це стане 37-м пакетом безпекової допомоги Україні від початку повномасштабного російського вторгнення, загальна сума допомоги сягає 36 мільярдів доларів.

У статті використано матеріали Reuters

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG